Heas hoos Kanepi jõudis Melbourne'is veerandfinaali
Eestlased Austraalias | 03 Feb 2021  | EWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Kaia Kanepi (WTA 94.) jõudis Melbourne'is peetava WTA 500 kategooria turniiri Gippsland Trophy veerandfinaali, alistades kolmandas ringis 7:5, 6:1 venelanna Darja Kasatkina (WTA 71.).

Sellega pikendas Kanepi enda võiduseeria 13-mänguliseks.

Kanepi päästis avasetis kahes enda servigeimis kokku kolm murdepalli ja suutis ise Kasatkina servil murdevõimaluse realiseerida, asudes 3:0 ja 5:2 juhtima. Siis võitis Kasatkina kaks enda pallingugeimi nulliga ja murdis Kanepi servi, viigistades seisu 5:5-le, aga viimased kaks geimi võitis Kanepi, sett seega 7:5 eestlannale.

Teises setis läks Kanepi koguni 5:0 ette, siis võitis Kasatkina enda pallingugeimi, aga sett siiski kindlalt 6:1 Kanepile.

Kanepi serv oli juba märksa parem kui kahes eelnevas mängus, esimese servi õnnestumisprotsent oli nüüd 55 ja teisel servil 94. Kanepi servis kaks ässa ja tegi kaks topeltviga, Kasatkina sai kirja kolm ässa ja kaks topeltviga.

Kanepi realiseeris kuuest murdevõimalusest neli, Kasatkina suutis viiest murdepallist ära kasutada ühe. Mängitud punktidest võitis Kanepi 69 ja Kasatkina 56.

Veerandfinaalis läheb Kanepi vastamisi turniiril 8. asetatud tšehhitari Karolina Muchovaga (WTA 27.), kes sai kolmandas ringis veidi üle kahe tunni kestnud matšis 6:2, 4:6, 6:4 jagu itaallanna Jasmine Paolinist (WTA 97.).

35-aastane Kanepi ja 24-aastane Muchova pole varem omavahel mänginud.