Teise ringi mängu võitnud Kontaveit kohtub järgmisena maailma kaheksanda reketiga, Kanepi konkurentsist väljas.
Sport | 09 Mar 2021  | EWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Anett Kontaveit (WTA 24.) jõudis Dubais peetaval kõrgetasemelisel WTA tenniseturniiril kolmandasse ringi, alistades tasavägises kohtumises 6:4, 7:5 rumeenlanna Sorana Cirstea (WTA 67.).

Kontaveit jäi alguses alguses 0:2 kaotusseisu, aga võitis siis neli geimi järjest, minnes 4:2 ette, kuid Cirstea viigistas seisu 4:4. Järgmises geimis päästis Kontaveit murdepalli ja tuli siis Cirstea pallingul 15:40 raskest seisust välja, võites seti 6:4.

Teine sett kulges esimesest veelgi võitluslikumalt. Seisul 5:4 teenis Kontaveit Cirstea pallingul esimese matšpalli, aga rumeenlanna suutis servi hoida. Cirstea järgmises servigeimis oli Kontaveidil veel kaks matšpalli ja neist teise sai ta kätte, võites seti 7:5.

Kolmandas ringis läheb 15. paigutusega Kontaveit vastamisi 3. asetatud valgevenelanna Arina Sabalenkaga (WTA 8.), kes oli 6:2, 6:4 parem prantslanna Alize Cornet'st (WTA 59.).

25-aastane Kontaveit ja 22-aastane Sabalenka on varem mänginud kahel korral ja mõlemal juhul jäi peale valgevenelanna. Viimati olid nad vastamisi mullu Dohas, kus Sabalenka jäi tasavägises mängus peale 7:5, 2:6, 7:5.

Dubais mängis ka Kaia Kanepi (WTA 62.). Kahjuks pidi Kanepi avaringis tasavägises mängus tunnistama ameeriklanna Shelby Rogersi (WTA 49.) 7:6 (4), 6:2 paremust ja langes sellega turniirilt välja.