Pallid, reketid ja tenkad
Sport | 10 Oct 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Eesti tennise tähelepanu on viimasel ajal koondanud peamiselt kahele mängijale. Tasuks ehk aeg-ajalt heita pilk ka teistele tegijatele.

Eesti meeste esireket, Mark Lajal (ATP 485), osales Sheffieldis, Inglismaal, ITF 25 tuhande dollari auhinnafondiga turniiril, kus ta jõudis veerandfinaali. Seal ta kaotas Arthur Feryle (ATP 656) 0-6, 4-6.

Teises ringis Lajal võitis George Houghtoni (ATP 1339) 6-7(4), 7-6(7), 6-2 maratonmatšis mis kestis kaks tundi ja 44 minutit.

Katriin Saar (WTA 816) kes tegi oma WTA debüüdi Tallinna Openil (WTA 250), kaotas avaringis Hispaanias Baza W15 ITF-i tenniseturniiril üksikmängus Judith Perello Saavedralele (WTA 1332) 4-6, 3-6.

Paarismängus Saar koos partneriga Ksenia Jeršiga avaringis võitsid hispaanlannasi Paola Moreno Bautista ja Maria Oliver Sanchezi 6-4, 7-6. Veerandfinaalis Saar ja Jeršiga kaotasid Jimar Geraldine Gerald Gonzalez ja Lola Marandelile 0-6, 5-7.

Eesti kolmas reket Elena Malõgina (Malygina WTA tabelites) (WTA 307) võitis Sozopolis (Bulgaaria) ITF-i W25 turniiril esimeses ringis kolmanda asetusega venelannat Irina Hromatšovat (WTA 250) 6-3, 7-6(8). Paarismängus koos partner Hromatšovaga, keda ta oli üksikmängus võitnud, alistati Bulgaaria õed Elenore ja Verginie Tšakarovat 6-1, 6-7, 10-3. Õieti Malõgina edetabeli koht paarismängus on igati viisakas WTA 396.

Üksikmängu veerandfinaalis Malõgina võitis kolmes setis türklannat Ayla Aksu 6-1, 4-6, 6-0. Poolfinaalis Malõgina kaotas venelanna Maria Bodarenkole kolmes setis 6-4, 5-7, 1-6.

Paarismängu poolfinaalis Malõgina ja Hromatšova võitsid Gabriela Andrea Knutsoni ja Victoria Munteani 6-3, 6-0.

Paarismängu finaalis Malõgina ja Hromatšova võitsid tasavägise matši Sofia Shapatava ja Emily Webley Smithi vastu 4-6, 6-3, 10-6.

Eesti teine reket Kaia Kanepi (WTA 32) peale poolfinaali kaotust Tallinnas sõitis Kaliforniasse kus ta üritas pääseda San Diego (WTA 500) turniiri põhitabelisse kvalifikatsiooni kaudu. Ta kaotas oma esimese ringi kvalifikatsioonimatši ameeriklanna Lauren Davisile (WTA 84) 3-6, 2-6.

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 3), kes andis Tereza Martinčovale (WTA 75) loobumisvõidu Ostrava turniiril seljavigastuse tõttu, loobus ka San Diego turniirist. Põhitabelisse tema asemel sai kanadalanna Bianca Andreescu (WTA 57).

Eesti teine reket Kaia Kanepi läheb edasi Guadalajara Open Akron (WTA 1000) Guadalajara, Mehhikos, mis algab 17.oktoobril. Ta kindlasti alustab seal turniiri varem kvalifikatsioonist.

Eesti esimene reket Anett Kontaveit (WTA 3) on nüüdseks teatanud, et ta ei osale Mehhikos Guadalajara turniiril vigastuse tõttu. See tähendab, et Kontaveidi hooaeg on praktiliselt selleks aastaks läbi ja lähinädalatel on oodata, et ta langeb WTA edetabeli esikümnest välja.