Maileen Nuudi kaotas Tallinnas esimeses ringis
Sport | 27 Sep 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Eesti neljas reket Maileen Nuudi (WTA 640) kaotas oma esimese ringi matši Tallinna Openil (WTA 250) horvaat Donna Vekicile (WTA 85) 6-2, 6-0.

See matš oli Maileen Nuudi debüüt WTA tasemega turniiril. Ta pääses põhitabelisse vabapääsmega korraldajatelt. Nuudi on pikk ja sihvakas kahekümnekaheaastane tüdruk, kes esimeses geimis tundus pisut kohmetu kaitses Vekici servide vastu. Teises geimis, kui Nuudi alustas servimist, oli kohe näha, et ta esimene serv on tugev ja lame ja ta eeskäe löögid olid teravad ja täpsed.Ta suutis hoida oma servi ja viigistada seisu 1-1. Siit edasi Vekic kähku tõstis oma taset ja hakkas imeliselt servima ja Nuudi jäi kiirelt 1-4 kaotusseisus. Siin Nuudi rabeles veel ühe geimi võiduni, kuigi ta esimene serv enam ei toiminud. Seis oli 2-4, aga järgmises geimis oli tunda, et matši hoog oli muutumas, kui Vekic äkki tegi kaks topeltviga järjest ja Nuudi, kes oli 0-40 kaotusseisus, oli jälle tagasi mängus ja teenis oma esimese murdepalli. Vilunud proff Vekic sellele reageerides tõmbas hetkeks tempot tagasi ja keskendus täielikult oma servile, mis kohe teravalt hakkas uuesti tööle. Sett lõppeb Vekici 6-2 võiduga.

Teises setis Vekici hea hoog ja rütm kandus edasi. Nuudi näeb pisut tujust ära ja teeb rohkesti lihtvigu ja enam ei pääse mõjule. Vekic võidab teise seti 6-0 ja matši 6-2, 6-0. Jääb vaid loota, et see kogemus Nuudile oli positiivne õppetund, mis andis talle oma nahal koolitust, mis tase on WTA tuuril.