Kontaveiti kindel võit Tallinnas teises ringis
Sport | 02 Oct 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Anett Kontaveit (WTA 4) võitis kindlalt oma teise ringi vastase Tallinn Openil (WTA 250) tšehhitarn Tereza Martinčova (WTA 75) 6-2, 6-1.

Tundub et Kontaveit oli südamesse võtnud viimased kogemused Martinčovaga. Varem sel suvel Western & Southern Openil (WTA 1000) teises ringis Kontaveit sai väga raske ja keerulise võidu Martinčova üle 3-6, 7-5, 6-4. Jah, Cincinnatis mängiti õues ja Tallinnas on tegemist siseväljakuga mida eestlanna eelistab üle kõigi muu, tegemist on ikka tõsise vastasega, kes just enne Tallinna tulekut võitis paarismängus Zavarovalnica Sava Portorozi turniir (WTA 250) Sloveenias oma partner Marta Kostyukiga (WTA 56).

Esimene sett Tallinnas algas pisut ebamugavalt, kui vahetati murdeid kuni Kontaveit sai hoo sisse kolmandas geimis ja hakkas hästi servima ja kaitses teravamalt lugema vastase serve. Kontaveidi edu paisus 5-1, enne kui Martinčova sai kirja ühe servihoiu. Kontaveit servis välja seti võidu, kuigi see geim muutus pisut keerulisemaks kahe tasamänguga, aga see oli peamiselt põhjustatud lohakatest servidest. Esimene sett Kontaveitile, 6-2.

Teine sett algab peegelpidina esimesest. Kontaveit alustab murdega, siis Martinčova murrab kohe tagasi. Mõõnad Kontaveiti mängus tulid küll esile, aga need ei olnud fataalsed. Juhtides 3-1, ta sai Martinčova servil kolm murdepalli, aga lasi need luhta ja alles realiseeris neljanda. Sellega oli matš suuresti otsustatud. Kontaveit võitis 6-2, 6-1.