Kontaveit kindel võitja USA lahtiste esimeses ringis
Sport | 30 Aug 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Anett Kontaveit (WTA 2) võitis kindlalt oma esimese ringi matši USA lahtistel rumeenlanna Jaqueline Cristiani vastu 6-3, 6-0.

Mõlemad naised alustasid servihoidudega. Asi läks huvitavaks neljandas geimis kui Cristiani serv tuli surve alla Kontaveidi poolt. Mängitakse kaks tasamängu enne, kui Kontaveit murrab ja läheb juhtima 3-1. Tennises on tähtis konsolideerida murdeid servihoidega, ning see on eriti oluline naiste mängus, kus servimine on tihti heitlik. Seekord Kontaveidi servimine, mis esimestes geimides oli pisut ebalev, (ta oli matši alguses juba kolmel korral patustanud topeltvigadega) hakkas lahti minema. Cristiani murrab kohe tagasi kui Kontaveit saadab tagakäe äralöögi auti esimesel murdepallil. Tekkis viivuks tunne, et matš on muutumas võistluseks, kus võitja on mängija, kes teeb vähem lihtvigu, sest neid tuli nüüd mõlemalt poolt päris ohtralt. Seis oli varsti tasa, 3-3. Siinkohal Kontaveit suutis keskenduda ja tasapisi hakkab ta mäng hoogu võtma, minnes iga geimiga pisut teravamaks. See muidugi omakorda vaimselt rõhus Cristianit, kes tujutsedes tegi veelgi rohkem lihtvigu. Kontaveit võitis kolm geimi järjest ja sellega ka seti 6-3.

Teises setis Kontaveit sõidab Cristianist üle nagu teerull, võidab kuus geimi järjest ja võidab matši 6-3, 6-0.

Oma teise seti mänguga Kontaveidi esitus pisut meenutas ta eelmise aasta hooaja lõpuvormi, kus ta võitis viis turniiri ja tõusis edetabelis esikümnesse. Seda enesekindlust, eneseusku ja mängutaipu oleks hädasti vaja kolmapäeval, kui Anett Kontaveit läheb teises ringis vastamisi ameeriklanna Serena Williamsiga, kes on oma karjäärile joone alla tõmmanud ja mängib oma viimast turniiri. Esimeses ringis Williams võitis Danka Kovinici (WTA 80) 6-3, 6-3. Kontaveit ja Williamsi matšist on kujunemas paras meedia tsirkus ja kahtlemata selle ülekannet vaatavad kümned miljonid Ameerikas. Tahaks väga loota, et Kontaveit suudab eneses kogu kõrvalmüra ja meediahaibi sumbutada ja keskenduda mängule ja ainult mängule.