Kontaveit kaotas võitluslikus mängus Kvitovale
Sport | 04 Mar 2021  | EWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Eesti Anett Kontaveit (WTA 24.) pidi kõrgetasemelise Doha tenniseturniiri veerandfinaalis tasavägises heitluses tunnistama maailma kümnenda reketi Petra Kvitova 6:3, 3:6, 6:2 paremust.

Avasetis kaotas Kontaveit kohe enda pallingugeimi ja jäi 0:2 kaotusseisu, seejärel sai Kvitova ühe murde veel ja asus 5:1 juhtima. Seisul 5:2 setivõidu eest servima asudes tegi Kvitova kaks topeltviga ja Kontaveit sai ühe murde tagasi, aga seejärel kaotas Eesti esireket taas enda pallingugeimi, avasett seega 6:3 Kvitovale.

Teises setis võitis Kontaveit seitse punkti järjest, murdes Kvitova servi ja asudes enda pallingul 40:0 juhtima, kuid Kvitova ei andnud alla ja võitis ise kaheksa punkti järjest, saades murde kohe tagasi ning võites nulliga enda pallingugeimi. Uuesti jõudis aga Kontaveit murdeni viiendas ja seitsmendas geimis, seti lõpp aga kulges sarnaselt nagu avasetis, ainult peegelpildis – seisul 5:2 setivõidu eest servima asudes kaotas Kontaveit enda pallingugeimi, aga murdis siis kohe Kvitova servi ja võitis setis 6:3.

Otsustavas setis oli Kontaveidil avageimis kolm geimpalli, aga ta ei saanud neid kätte ja Kvitova realiseeris esimese murdevõimaluse. Kvitova pääses kahe murdega 3:0 juhtima, sellele järgnes neli vastastikust servimurret, mille järel tšehhitar juhtis 5:2 ning siis Kvitova enam enda pallingul ei eksinud, võites seti 6:2.