Kontaveit kaotas Serena Williamsile 6-7, 6-3, 2-6
Sport | 02 Sep 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Anett Kontaveit (WTA 2) kaotas Serena Williamsile (WTA 413) 6-7, 6-3, 2-6 teises ringis USA lahtistel.

Serena Williams on ikooniline kuju Ameerika spordis. Kahekümnekolme suure slämmi võitja kes sai sel aastal lahtiste põhitabelisse vabapääsme alusel peale aastast vigastuspausi, Serena oli avalikult teatanud et need lahtised jäävad tema viimaseks. Küsimus oli õhus, kas see matš Anett Kontaveidiga jääb tema luigelauluks tippspordis mängijana. Pinged ja ootused olid suured.

Kontaveit oli omakorda eksistentsiaalses lõksus. Staadionil oli 30,000 Serena fänni, kes elasid kaasa iga tema liigutusele. Kui eestlanna võitis mõne punkti erakordse elegantse ja jõulise äralöögiga, siis seda võeti vastu haudvaikusega. Katsu sa veel murda legendi ja kui sa ei ole selleks võimeline, siis sa ei ole maailma edetabeli tõeline number kaks.

Kontaveit alustab matši servimisega ja hoiab nulliga. See oli positiivne märk tema esituses, kuigi mul oli tunne, et Serena pigem kasutas seda geimi, et lähemalt tutvuda eestlanna serviga ja selle mõõtu võtta.

Peale Serena servihoidu Kontaveit teeb oma esimese topeltvea ja jääb 15-40 kaotusseisu, aga rabeleb sealt tagasi ja toob geimi tasamänguni ja siis selle võiduni. Servihoiud jätkavad. Seitsmendas geimis, kui seis oli 3-3, sii Kontaveidi serv sattub tugeva surve alla. Williamsit aitab siin õnn ja võrgulint, et jõuda tasamänguni ja siit edasi Kontaveit ei suuda kuidagi geimi võiduni servida. Mängitakse koguni seitse tasamängu ja Williamsil on selle aja vältel kolm murdepalli, mida ta ei suuda kasutada. See geim kestis kaksteist minutit, enne kui Kontaveit selle võidab. Positiivne siin oli eestlanna võitlusvaim. Kahjuks kahtlane oli Kontaveidi servimine. Tal on igati korralik esimene serv, aga kui see lakkab toimimast, siis ta teine serv kipub olema pehme ja rünnatav. See geim oli esimene ohumärk Kontaveidi esituses, mille ta siiski raskustega üle elas.

Williams hoiab oma servi muretult ja Kontaveit alustab uuesti servi üheksandas geimis. Ta serv ei taha kuidagi käiku minna ja Williams saab uue murdepalli. See on viies. Kontaveit on suutnud varasemad päästa, aga seekord Williams realiseerib selle ja seis on 4-5.

Fännid staadionil jäid nüüd ootama, et nende kangelane servib esimese seti võiduni, aga Serena jäi kiirelt 0-40 kaotusseisu ja Kontaveidil oli kolm murdepalli. Esimese neist päästis Williams võimsa ässaga, aga sellele kohe järgnes topeltviga, millega ta kinkis Kontaveidile murde tagasi. Sellele järgnesid vastastikused servihoiud ja sett läks kiiresse lõppmängu, kus Kontaveit jääb minimurdega maha ja Williams võidab seti 7-6.

Teine sett algab ja Kontaveit kohe murrab Williamsit nulliga. Jääb tunne, et asi ei ole kaugeltki veel läbi. See tunne süveneb veelgi, kui Kontaveit uue murdega läheb juhtima 3-0. Just kui näib, et Williams hakkab väsima, siis Kontaveidi servil kaob hoog ja täpsus ja kahe järjestiku topeltveaga ta kingib Williamsile ühe murde tagasi. Korraga mängu hoog hakkas soosima ameeriklannat, kes rebis kahe ässaga ette 40-0 järgmises geimis. Tekkis viivuks mulje, et Kontaveit oli tujust ära. Õieti ta oli matši algusest peale säilitanud täiesti hauatagust rahu ja kordagi ei langetanud seda ilmet või maski. Ei mingit rusika viibutamist või hõikeid nagu "C'mon!" milledega oleme juba kaua harjunud. Kuidagi imekombel Kontaveit suudab sellest sügavast geimi kaotusseisust välja ronida ja uuesti Williamsit murda ja minna juhtima 4-1.

Sellega Kontaveit tõestas oma sisu ja lõpuks võitis seti 6-2.

Kolmanda seti alguses tuli varakult otsustav hetk matšis. Teises geimis Kontaveidi servilt Williams, kes juhib 1-0, saab ühe murdepalli, mille Kontaveit päästab. Sellele järgneb veel üks murdevõimalus, mille Kontaveit dramaatiliselt lahendab krossiga kus pall tabas äärejoont nii napilt, et ekraanil järelvaatamisel oli raske aru saada, kas pall oli õieti sees või väljas. Geim muutub tõeliseks vägikaika veoks, kus mängitakse neli tasamängu kaheksa minuti jooksul, enne kui Williams saab uue murdepalli ja Kontaveit eksib eeskäe äralöögiga ja leiab end 0-2 kaotuseisus. Sellest august ei suutnud Kontaveit ennast enam välja kaevata, eriti õhtul, kus ta serv oli kaotanud varasema teravuse. 6-7, 6-3, 2-6 lõppseis on petlik. Matš oli tasavägisem kui need numbrid näitavad.

Sellega lõppesid USA lahtised Anett Kontaveidile sel aastal. Koos paarismängu partneriga Shelby Rogersiga loobus Kontaveit ka paarismänguturniirist.