Kontaveit/Kanepi poolfinaalis Tallinnas jäi peale esireket
Sport | 05 Oct 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Tallinna Openil (WTA 250) toimus unikaalne poolfinaal, kus Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 4) kohtus Eesti teise reketi Kaia Kanepiga (WTA 32). Maarjamaal see matš tekitas elevust ja suurt huvi. Enesestmõistetaval oli saal Tondil puupüsti täis.

Kui tavaliselt mängijad tulevad saali ükshaaval kui neid tutvustakse publikule, siis seekord tulid Kontaveit ja Kanepi koos väljakule. See juba andis mõista, et mingit verevalamist selles matšis ei ole oodata.

Kui Kontaveit esimeses ringis Tallinnas kohtus hiinlanna Xiyu Wangiga, siis Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tuli mänguväljakule enne matši, et visata münti mis otsustab kumb mängija alustab servimist. Kõlvartile anti ka sõna ja ta Tallinna linna nimel tervitajas kõiki osalejaid ja nentis, et Tallinn on sel aastal pälvinud Euroopa rohelise pealinna tiitli. Ta veel lisas, et tuleval aastal saab Tallinnast loodetavasti ka Euroopa spordipealinn. Kõne oli otsekohene ja lühike.

*Ääremärkus Tallinna linnapeale. Teil tasub pilk kõrgemale tõsta kui Tallinna tornid ja ehk isegi kõrgemale kui Munamägi. WTA televisiooni vaatajaskond koosneb miljonitest. Vaja on öelda ka paar sõna inglise keeles kui Tallinnat tutvustad, sest simultaantõlget sellel vaatajaskonnal pole.

Seekord kui Kontaveit ja Kanepi koos väljakule tulid, järgnes neile Eesti peaminister Kaja Kallas. Mäletavasti see on seesama peaminister, kes teatas ühes oma Facebooki postituses selle aasta veebruari alguses, et tema ei toeta WTA turniiri pidamist Tallinnas ja nagu sellest veel ei piisanud, ta võttis kätte ja seadis valitsuse koosoleku päevakava nii, et seda küsimust isegi ei oleks võimalik arutada. Facebookis ta torises, "Nüüd konkreetse WTA turniiri juurde. See peaks toimuma oktoobris ning on üldse üks viimaseid turniire, mis hooajal mängitakse. Auhinnaraha ja saadavate punktide järgi on tegu nö. neljanda tasemega turniiriga, kus mängijad saavad vähem punkte kui näiteks samal ajal plaanitud Moskva turniirilt. Moskva turniiri võitis eelmisel aastal Anett Kontaveit. Pole mingit kindlust, et Eesti parimad Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi Tallinnas toimuval turniiril üldse mängikski, või et siia saabuks teisi sama tasemega mängijaid."

Aga saal selle neljanda tasemega turniiril on täis. Mängimas poolfinaalis on Eesti parimad, Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi. Tallinna linn on peasponsor 400,000 euroga. Kas tõesti Kõlvart on see mees, kes seisab Eesti spordi maine eest rahvusvahelisel areenil?

Kui Kõlvart viskas münti, siis see oli ehtne münt millel lasti kukkuda põrandale ja pukikohtunik kummardus pisut, et näha kas kull või kiri. Nüüd aga peaminister vajutab iPadil nuppu ja münt ilmub elektrooniliselt teleekraanidele mis ümbritsevad väljakut. See tehtud, peaminister läheb tagasi oma istekohale mis on juhuslikult Tallinna linnapea kõrval. Korraldajatel on ikka huumorimeelt.

Esimene sett algab ja Kontaveit läheb kohe murdega juhtima. Seitsmendas geimis Kanepi serv väsib ja Kontaveit uuesti murrab ja juhib setti 5-2. Sellega Kontaveit alustab servimist seti võidule, aga asi ei lõppe nii libedalt. Kontaveidi serv on ebastabiilne ja tuleb tasamäng, mille järele Kanepi saab ühe murdepalli. Kontaveit selle päästab ja siis saab edu. See ei püsi. Tuleb uus tasamäng ja Kanepi saab uue murdepalli. Seekord ta selle realiseerib ja seis on 5-3.

Kanepi alustab järgmist geimi topeltveaga, aga seejärel keskendub ja läheb juhtima 40-15. Kanepi saab geimivõidu dramaatiliselt kotkasilma abil, mis näitas, et ta serv oli karvavõrra sees. Seis 5-4.

Sellest piisas Kontaveidile. Kahe ässa toel ta võidab seti 6-4.

Teine sett algab uuesti Kontaveidi murdega ja peegeldab esimest setti. Ta läheb jälle juhtima 2-0. Kuuendas geimis Kontaveidi servitase nõrgeneb ja toimub kaks tasamängu enne, kui ta suudab selle geimi võita. Seis 4-2. Tulevad servihoiud mõlema naise poolt, kuni seis on 5-4 ja Kontaveit tugeva servimisega paneb matši kotti 6-4, 6-4.

Kas selle matšiga midagi sai selgemaks? Kas see on üldse tähtis? Ma ei usu. Minu meelest oli lihtsalt tore näha kui kaks maailmatasemga tennissisti oma kodupubliku ees mängisid. Oleme tänulikud et meil selliseid naisi on.