Kontaveit andis loobumisvõidu Ostravas
Sport | 10 Oct 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Peale Tallinna WTA finaali Anett Kontaveit (WTA 3) lendas Ostravasse, Tšehhi Vabariigis, kus toimus A Gel Open (WTA 500). Olles esimeses ringis vaba, oli Kontaveidi teise ringi vastane Tereza Martinčova (WTA 78), keda ta alles nädalapäevad tagasi Tallinnas alistas 6-2, 6-1.

Kuigi tšehhitaril on kodusaali eelis koos kodupublikuga, alustab ta rabedalt ja ta servitäpsus on isemeelne. Sellegipoolest ta suudab geimivõidu saada peale tasamängu.

Kontaveit on Ostravas turniiri tiitlikaitsja. Ta oli eelmise aasta viimases veerandis suurepärases hoos, võites viis WTA turniiri järjest. See kõik juhtus treener Dmitry Tursonovi käe all, kes sisendas oma hoolealusele võiduvaimu, mis on enam olulisem tehnilistest oskustest, mida Kontaveit juba kuhjaga omas. Peale Tursonovi vallandamist me oleme vaid üksikutel hetkedel näinud seda sädelevat Kontaveiti. Ostravas oma esimeses servigeimis näeb Kontaveit kahvatu ja Martinčova saab murdepalli, mida ta kohe realiseerib. Seis 0-2.

Järgmises geimis, kuigi Kontaveit täiesti hävitab paar Martinčova teist servi, ta kingib tšehhitarile geimivõidu lihtveaga. Seis 0-3. Tallinnas, nädal tagasi, Martinčova suutis kogu matši vältel Kontaveidi vastu võita ainult kolm geimi!

Järgnevas geimis Kontaveit siiski näitab hambaid ja murrab tagasi ja see hoog kandub veel edasi kolm geimi mida ta võidab järjest, et tuua seis 4-3. See on esimene kord selles matšis mil Kontaveit on eduseisus olnud. See taseme tõstmine Kontaveidi poolt nõuab füüsilist hinda ja kaheksandas geimis on näha, et ta serv on jälle ära vajunud. Kontaveit veel püsib mängus oma löökidega, aga sellest ei piisa ja Martinčova murrab uuesti, et viigistada seisu 4-4. Siit edasi mõlemad naised hoiavad servi. Kaheteistkümnes geimis, kui Kontaveit servib, on näha, et teda midagi häirib. Punktide vahel ta masseerib oma selga ja viitab treenerile. Ta siiski hoiab ja sett läheb kiiresse lõppmängu. Martinčova läheb siin kiirelt juhtima 4-1, kuid Kontaveit võidab järgmist kaks punkti, et tuua seis 3-4. Martinčova oma servilt võidab järgmist kaks punkti ja kiire lõppmäng on jõudnud matšipunktini. Siin teeb Kontaveit topeltvea kui riskib tugevama teise serviga ja ta kaotab seti 6(3)-7(7).

Kontaveit on nüüd tujust täiesti ära ja seti vahel kutsub füsioterapeudi väljakule. Temaga tekib diskusioon, millesse sekkub ka arst, kes on jõudnud kohale. Käega viitab Kontaveit, et ta kannatab mingisugust peapööritust. Ta tõuseb püsti ja kummardab puusast ja füsio masseerib ta selga. Siis Kontaveit heidab kõhuli pikali ja masseeritakse ta alumist selga. Kolmeminutiline meditsiiniline paus on nüüd ametlikult alanud. Kui pukikohtunik hüüab, "Aeg," ilmub Kontaveit väljakule ja alustab servimist. Ta servi kiirus, mis parematel hetkedel on keskeltläbi 145 kilomeetrit tunnis, on nüüd tunduvalt aeglasem. See viitab ebamugavusele ja seljavaludele. Ta nüüd üritab oma löökidega kiirelt punkte lõpetada, aga selline taktika toob lisa lihtvigu ja Martinčova murrab. Matš on sellega läbi, sest Kontaveit teatab, et ta ei ole võimeline edasi mängima.