Kanepi võitja tasavägises heitluses Tallinna teises ringis
Sport | 02 Oct 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Kaia Kanepi (WTA 32) läbis päris võrdse matši, kus paar otsustavat punkti otsustasid tulemuse ameeriklanna Ann Li (WTA 62) vastu. Eestlaste meelerõõmuks Kanepi võitis 7-5, 7-5.

Matši alguses oli kohe näha, et Kaia Kanepi oli kimbatuses oma palliviskega servides. Sellegipoolest ta hoiab servi ja ja viiendas geimis saab murdepalli, mida ta kohe realiseerib ja läheb juhtima 3-2. Edu jäi üürikeseks, sest Li murrab kohe tagasi ja seis on 3-3. Üheksandas geimis Kanepi servigeim muutub elavalt ebastabiilseks. See on kas briljantne või täiesti metsas. Kuigi ta on löönud selles geimis kaks ässa, siis geim läheb ikka tasamängule enne, kui Kanepi selle võidab.

Li servil Kanepi saab 40-0 edu ja murrab. Seis 6-5. Nüüd on vaja mäng servida seti võiduni. Kanepi kohe rebib ette 40-0, enne kui teeb lihtvea ja seis on 40-15. Kanepi siis saadab ühe eeskäe löögi võrku, seis 40-30. Nüüd äkki otsustavates punktides Kanepi on pehme. Tuleb tasamäng ja siis Li saab edupunkti, mida Kanepi suudab kustutada tugeva serviga, jälle tasamäng. Kanepi servimine läheb nüüd teise äärmusesse. Tugevate servidega ta võidab järgmist kaks punkti ja koos sellega seti 7-5.

Teine sett algab Li servihoiuga, mille edu ta kasvatas Kanepi murdega väga pikas geimis mis läks kahele tasamängule. Kodupubliku seas nüüd valitseb haudvaikus. Seis on 0-2.

Õnn ja mänguhoog siiski tasapisi hakkavad soosima Kanepit. Järgmises geimis peale tasamängu tekib imelik paus, kui Kanepi apelleerib kotkasilmale ühe Li esimese servi pärast, mis tabas võrgulinti ja mis joonekohtuniku hinnangul kukkus üle võrgu sisse ja oleks pidanud olema võrgupall ja tähendanuks uut esimest servi. Kotkasilm näitas, et pall läks üle võrgu küll, aga kukkus auti. Sellega Li pidi servima teist servi, mida Kanepi kohe ründas ja teenis sellega punkti. Järgmise punkti Kanepi võitis võrgu juures kui naised olid ninapidi koos ja Li lükkas oma volle auti. Sellega Kanepi on murdnud tagasi ja servihoiuga seis on nüüd 2-2.

Oma servil, seis 2-3, Kanepi jääb 0-30 kaotusseisu, aga saab abi jälle kotkasilmalt kui joonekohtuniku otsus lükatakse ümber. Kes küll on need Tallinna joonekohtunikud, kes nii tihti eksivad? Kahjuks sellest ei piisa ja Li ikka murrab, seis 2-4.

Järgmises geimis mis venis pikaks, Kanepi jälle murrab tagasi. On olnud nüüd neli murret viimases seitsmes geimis kus seis on 3-4.

Mõlemad mängijad hoiavad serve kuni seis on 5-5 ja Kanepi saab kaks murdepalli. Ühe kaarlöögiga mis kukub sisse, Kanepi saab murde ja juhib 6-5. Matšivõit on nüüd tema reketil. Kanepi võidab esimese punkti, aga siis kodupubliku meelehärmiks kaotab järgmised kolm punkti. Nagu viirastus, Kanepi serv, mis vahepeal on ära auranud, tuleb nüüd täies jõus tagasi ja just sel otsustaval hetkel, matš on võidetud 7-5, 7-5.