Kanepi võidukas paarismängu esimeses ringis Mehhikos
Sport | 20 Oct 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Kaia Kanepi alustas Mehhikos Guadalajara Open Akron turniiril (WTA 1000) paarismängu tšehhitarist partneri Linda Fruhvirtovaga. Kanepil puudub paarismängus WTA edetabeli reiting, aga Fruhvirtova reiting paarismängus on 511 ja üksikmängus 77.

Linda Fruhvirtova on seitsmeteistaastane noor talent, kes on üks Patrick Mouratoglou kasvandike. Noor neiu veel treenib osaajaliselt Mouratoglou tenniselaagris Prantsusmaal. Mouratoglou oli viimati Serena Williamsi ja Simona Halepi treener. Eesti meeste esireket, 19 aastane Mark Lajal on ka mõnda aega treeninud Prantsusmaal Mouratoglou asutuses.

Igatahes, 37 aastane veteran Kanepi ja 17 aastane Fruhvirtova moodustavad väljakul huvitava paari. Kanepil on suhteliselt kiired reaktsioonid võrgul ja ta rabakud on suurepärased. Kanepi servimine mõnes mõttes on tugevam ja stabiilsem kui Fruhvirtoval. Tšehhitar jätab siiski vilunuma tunde paarismängus. Ta mängib taktiliselt head mängu ja tunneb ennast täiesti mugavalt laiemal paarismängu väljakul.

Kanepi/Fruhvirtova vastased esimeses ringis olid Mehhikost pärit Fernanda Contreras Gomez ja Kolumbiast pärit Camila Osario. Gomez on 25 aastane, kelle üksikmängu edetabeli seis on 117 ja paarismängus 144. Tänavu on ta paarismängus võitnud 25 matši ja kaotanud ainult 8. Tegemist on tõsise paarismängu harrastajaga. Osario WTA edetabeli seis üksikmängus on 71 ja paarismängus 275.

Esimene sett kuulus Kanepi/Fruhvirtovale. Nad võitsid selle suhteliselt lihtsalt 6-2. Näha oli, et Gomez/Osario kartsid pisut Kanepi jõulisemaid tagajoone lööke ja suunasid omi vastulööke rohkem Fruhvirtova suunas.

Teine sett oli tasavägine, kuni algas seitsmes geim ja seis oli 3-3. Fruhvirtova kiired käed võrgu juures viisid geimi võidule. Järgmise geimi Gomez/Osario kaotasid, kui nad tegid topeltvea murdepallil. Juhtides 5-3, Fruhvirtova servis välja võidu teises setis ja matšis, 6-2, 6-3.

Fruhvirtova ja Kanepi koosmäng sujus hästi ja ei tulnud ette ebakõlasi või omavahelisi arusaamatusi. Järgmises ringis ootab neid duo Jelena Ostapenko ja Lydmyla Kichenok. See paar on momendil üks parimaid maailmas, kes on juba broneerinud koha WTA aastalõppu turniirile paarismängus. Kichenoki edetabeli seis üksikmängus on 998, aga paarismängus 10! Ostapenko seisneb üksikmängu edetabelis kahekümnekolmandal kohal ja paarismängus üheteistkümnendal kohal. Sel aastal on ta Kichenokiga võitnud 2 paarismängu tiitlit - Birmingham ja Cincinnati ja kahel korral olnud finalistid - Dubai ja Eastbourne.

Tõepoolest tõsine väljakutse Kanepi/Fruhvirtovale. Minu isiklik arvamus on, et Kaia Kanepil tasub tõsiselt kaaluda kas mitte mängida rohkem paarismängu matše. Tal tennisistina kogemusi on ja see pikendaks tema igati hiilgavat karjääri.