Kanepi ülinapp võit Tallinnas veerandfinaalis (1)
Sport | 03 Oct 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Kaia Kanepi (WTA 32) oli tugevam kolmesetilises vägikaikaveos tenniseväljakul tšehhitar Karolina Muchovast (WTA 224) 6-2, 3-6, 7-6(6) Tallinna Openil (WTA 250) veerandfinaalis. Kaia võit oli suurep'rane uudis Eesti fännidele, kuna oma võiduga Kanepi kinnitas endale koha poolfinaalis Tallinnas, kus ta kohtub Anett Kontaveidiga. Naised omavahel ei ole ühelgi ametlikul WTA matšis omavahel kohtunud.

Karolina Muchova madal edetabeliseis on tingitud pikast vigastuspausist ning see ei peegelda ta oskusi tennissistina kes on jõudnud kahel korral Wimbledoni veerandfinaali. Tallinna Openi puhul ta sai korraldajatelt vabapääsme.

Esimeses setis Kanepi jõulise servigeimi ja tervate löökidega täielikult dikteeris mängu, võites seti 6-2. See mänguhoog kandus üle teise setti, kus Kanepi läks kohe juhtima 2-0, enne kui Muchova leidis enda taseme ja pani oma mänguoskused, mis kunagi tõstsid teda esikahekümnetesse WTA edetabelis. Ta murdis kahel korral Kanepit ja võitis teise seti 6-3.

Otsustav kolmas sett oli tennise meisterklass, mis tõepoolest kuulub Eesti tenniseklassikasse. Kolmandas setis ei tulnud ühtegi murret, mõlemad naised servisid nii hästi. Üheksandas geimis Kanepi servib ja on peal 40-0. Ta pakub Muchovale pehme teise servi mille tšehhitar kohe lööb punktiks, 40-15. Kanepi kogub ennast ja järgmise pallivahetuse lõpetab tormilise äralöögiga. Seis 5-4 eestlanna kasuks. Muchova jonnakalt hoiab servi nulliga. Seis 5-5. Kanepi vastab samaga, seis 6-5. Jälle on Muchova kord seda nullvarianti korrata, seis 6-6.

Mäng läheb kiiresse lõppmängu. Siin Kanepi võidab esimesed kolm punkti ja tundub, et asi on kontrolli all. Vara veel. Muchova võitleb tagasi. Seis on 3-1. Kanepi enda serviga pikendab edu 4-1, aga järgmisel punktil lööb oma tõrje pikaks. Seis 4-2. Kanepi saab veel ühe punkti, kui Muchova saadab palli võrku. 5-2. Kodusaali publik on ärevil. Võit juba paistab. Siis aga, Kanepi teeb topeltvea ja sellele järgneb üks lihtviga võrku. Seis on ohtlik 5-4. Tuleb pikk pallivahetus, mille lõpus Kanepi on võrgu juures, kui Muchova lööb palli pikaks. 6-4. Vaja on vaid ühte punkti, aga selle võidab Muchova. Seis 6-5. Järgmisel punktil tekib täielik segadus ja lõpuks ahastus. Joonekohtunik otsustas, et Muchova löök läks pikaks üle tagajoone, aga pall õieti kukkus Kanepi jalgade juurde. Kogu vaatajaskond arvas, et sellega on matš võidetud. Selles suminas Kanepi apelleerib kotkasilmale ja joonekohtuniku otsus kohe lükatakse ümber. Seis 6-6. Ma usun, et Kanepi selgelt nägi, et pall oli põrganud vastu tagajoont ja ma ei hakka siin spekuleerima milleks ta apelleeris kotkasilmale.

Kanepi võidab järgmise punkti tulises pallivahetuses mis nüüd tõi uuesti esile matšipunkti. Selle Kaia võidab, kui Muchova saadab palli "selgelt" auti üle tagajoone. Milline matš ja milline võit!

Viimased kommentaarid

Kommentaarid on kirjutatud EWR lugejate poolt. Nende sisu ei pruugi ühtida EWR toimetuse seisukohtadega.
On the ball06 Oct 2022 11:07