Kanepi pääses US Openil veerandfinaali ERR
Kuumad uudised | 06 Sep 2010  | EWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel New Yorgis pääses Kaia Kanepi veerandfinaali, kui alistas pärast kuivalt kaotatud avasetti kahes järgnevas belglanna Yanina Wickmayeri ning kindlustas matšivõidu tulemusega 6:0, 7:6(2), 6:1.
Avaseti kaotas Kanepi koguni 0:6 tehes 15 lihtviga, vastase viie vastu. Samuti ei saanud Kanepi kuidagi väljakule oma esimest servi (47%), vahendas ERRi spordiportaal.

Teises setis suutis Kanepi oma mängu parandada ning 71 minutit kestnud sett tuli Kanepile kiires lõppmängus, mille eestlanna võitis kindlalt 7:2.

Teises setis tegi Kanepi küll rohkem lihtvigu (25, vastase 20ne vastu), kuid sai kirja ka rohkem äralööke (14 - 8).

Kolmandas, 34 minutit kestnud setis, domineeris mängu juba täielikult eestlanna, kes eksis vastasest tunduvalt vähem (lihtvead 6 - 17) ning servis paremini (avaservi õnnestumise protsent 71% – 52%).

Kanepile oli see sel aastal juba teiseks korraks, kui ta ennast Suure slämmi turniiril veerandfinaali murrab. Wimbledonis oli eestlanna mäletatavasti lähedal ka poolfinaalkohale, kuid lagunes Petra Kvitova vastu viimases setis 4:0 eduseisust ning kaotas matši 4:6, 7:6, 6:8.

New Yorgis on veerandfinaalis Kanepi vastaseks kas 7. paigutatud venelanna Vera Zvonarjova (WTA 8.) või asetamata sakslanna Andrea Petkovic (WTA 38.).