Kanepi kaotas Mehhikos esimeses ringis
Sport | 19 Oct 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Aasta viimases kõrgetasemelises WTA 1000 turniiril, mis leiab aset Guadalajaras, Mehhikos, Kaia Kanepi (WTA 29) kaotas esimeses ringis venelanna Ludmila Samsonovale (WTA 22) 1-6, 5-7.

Esimeses setis Kanepi alustab servimisega ja Samsonova teenib murdepalli terava äralöögiga. Kuigi Kanepi päästab selle, on näha, et venelanna mängutase on igati arvestatav. Sellest ajast peale kui ta Kanepiga viimati mängis Washingtoni Citi Open finaalis (WTA 250), ja võitis, Samasonova mäng on olnud tõusuteel. Peale võitu Tokios, Toray Pan Pacific Openil (WTA 500), Samsonova on teinud ka jõulise tõusu WTA edetabelis esikahekümnetesse.

Samsonova servib hästi ja hoiab oma servigeimi. Seis 1-1. Kanepi serv kontrastina vastase omaga on ebalev ja kui Samsonova saab uue murdepalli, siis eestlanna kingib talle geimivõidu topeltveaga. Seis 1-2. Siit edasi Kanepi mäng veereb kiirelt allamäge. Ta tagakäe löögid tihti lendavad võrku ja ta lihtvigade arv aina kasvab. Kanepi kaotab esimese seti 1-6. Raske on teada, kas ilm või asupaik mängisid mingit rolli. Guadalajara on 1,500 meetrit merepinnast kõrgemal ja see vajab pisut kohanemist, eriti sportlasele, kuna hõredama hapnikuga õhk kutsub kiiremini esile väsimuse. Ilm oli mängu algul karske 19 kraadi C. Oli pisut udu ja õhk oli niiske. Pallid kukkusid kuidagi madalamalt ja raskelt.

Teine sett algab Samsonova servihoiuga. Kanepi vastab samaga, kuigi senini ta pole selles matšis eriti mõjule pääsenud. Järgmises geimis Kanepi saab kaks murdepalli ja saab murde, kui Samsonova teeb topeltvea. Kui Kanepi järjekordselt hoiab servi ja läheb juhtima 3-1, tundub, et esimese seti apsakad on ületatud ja matš on võtnud uue pöörde. See hea hoog püsib ainult paar veel geimi, kuni seis on 3-2 ja Kanepi uuesti servib. Geim muutub raskeks ja keeruliseks. Samsonova saab murdepalli mille Kanepi päästab, aga siis pakub vastasele kohe uue murdepalli topeltveaga. Selle olukorra Kanepi lahendab suurepärase serviga. Samsonova saab siis kolmanda murdepalli selles geimis kui ta tabab äärejoont äralöögiga. Draama lõppeb kui Kanepi teeb topeltvea ja loovutab oma edu.

Servihoiud mõlema naise poolt toovad tasavägise seisu viis viieni. Huvitav fakt kerkib esile, mis iseloomustab Samsonova servimist. Kogu matši vältel on venelanna kaotanud ainult üheainsa punkti oma esimese servilt. Nüüd äkki Samsonova servilt Kanepi saab ühe murdepalli, aga Samsonova päästab selle ilusa kaarlöögiga, mis maandub otse äärejoonele. Oht kustutatud, Samsonova hoiab ja seis on 5-6.

Kanepi nüüd alustab servimist, et üldse püsida matšis. Geim jõuab matšpunktini kui Samsonova teeb võimsa eeskäe äralöögi. Matšpunktil Kanepi lööb pallivahetuses palli võrku ja langeb konkurentsist 1-6, 5-7.

Selliselt lõppeb Kaia Kanepi tänavune üksikmängu hooaeg. Üldiselt võib öelda, et see oli Kaia Kanepile edukas aasta. Ta alustas hooaega Austraalias, olles WTA edetabelis 115. Austraalia lahtistel ta jõudis veerandfinaali. Sellele järgnesid head esitused USA's. Indian Wells ja Miami turniiridel ta jõudis kolmandasse ringi. Seda ta tegi ka Prantsusmaa lahtistel. Suvel, Washingtonis ta jõudis koguni finaali. Tallinnas ta jõudis poolfinaali kodupubliku ees. Tema WTA edetabeli seis on nüüdseks 29. Võib öelda, et parim aasta peale 2010 kui ta jõudis USA lahtistel veerandfinaali.

Erratum: Varasemas artiklis ma mainisin, et Kanepi alustab Guadalajara turniiri kvalifikatsioonist. See oli eksitus. Guadalajara Open Akron on WTA 1000 turniir kuhu põhitabelisse paigutatakse 64 mängijat, nii et Kaia Kanepi alustas sealt.