Kaia Kanepi langes Austraalia lahtiste veerandfinaalis (1)
Sport | 26 Jan 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Kaia Kanepi (WTA 115) kaotas Austraalia lahtiste veerandfinaalis 6-4, 6-7(2-7), 3-6 poolatar Iga Swiatekile. Mäng peeti peaväljakul keskepäeval. Temperatuur oli 33 kraadi Celsius ja niiskust õhus oli 34%. See kindlasti avas mõju mõlemale mängijale, sest matš oli üsna rabe ja mõlemad naised tegid ootamatult palju lihtvigu.

Mängu jälgides jäi alguses mulje, et Kaia mäng tundus pisut tuimem ja ettevaatlikum, ta nagu sondeeris pinda kuidas vastasele läheneda. Kaia loovutas oma servilt neljal korral Swiatekile murdepalle, mida meie õnneks poolatar ei suutnud realiseerida. Kaia servide keskmine kiirus Swiateki vastu oli 158 km/h. Eelnevates lahtiste matšides oli see 168 km/h. Kas oli siin tegemist strateegilise valikuga, et üritada paremat kontrolli ja palli paiknemist oma servi löökidesse? Igatahes, Kaia püsis esimeses setis hästi mängus. Swiatek, kelle mäng toetub vähem jõule kui tervatele hästi paigutatud vintlöökidele, sattus raskustesse oma serviga. Kui kogu eelnevate Austraalia lahtiste matšidel oli ta teinud kokku 7 topeltviga, siis nüüd ta äkki tegi sama palju ühes setis.

Kaia läks juhtima 5-3 peale tugevat servimängu. Sellele järgnes pikk geim kus nägime 9 tasaseisu enne kui Swiatek suutis geimi lõpuks võita. Järgmises geimis Kaia mäng hakkab võnkuma. Peale nelja tasaseisu suutis Kaia alles võita seti üheksandal setipunkti katsel. See peaks olema ohumärk tema meeskonnale.

Kanepi alustas teist setti kohe murdega, aga see hoog ei kandunud edasi. Swiatek võidab järgnevad neli geimi ja läheb juhtima 4-1. Ta äralöögid tunduvad nüüd teravamad. Pikkades pallivahetustes (10 lööki või enam) ta suudab Kaiat jooksutada väljaku ühest äärest teise. Statistiliselt Kanepi kaotas 90% punkte kus lööke oli rohkem kui kümme. See on noore mängija mäng. Siiski, Kaia suudis end tagasi murda setti, mis siis läks kiiresse lõppmängu. Lõppmängus jäi Kaia hätta lihtvigadega ja kaotas 7-2. Need lihtvead jätkusid kolmandas setis mille Kaia kaotas 3-6. Otsustavaks oli vist kuumus ja väsimus. Mätš kestis kolm tundi, see on naiste tennises lausa maraton.

Kuigi Kaia Kanepi kaotas Austraalia lahtiste veerandfinaalis, ta näitas kohati väga ilusat mängu kogu turniiril ja tõestas, et ta on ikka võimeline peaväljakutel top mängijatega võrdselt palli taguma.

Viimased kommentaarid

Kommentaarid on kirjutatud EWR lugejate poolt. Nende sisu ei pruugi ühtida EWR toimetuse seisukohtadega.
fan28 Jan 2022 09:20