Kaia Kanepi kreisi võit Tallinna Openil
Sport | 29 Sep 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Kaia Kanepi (WTA 32) sai jagu lätlanna Jelena Ostapenkost (WTA 17) kolme setilises turbulentses matšis Tallinna Openil (WTA 250).

Kas Kaia Kanepi on õel inimene? Kanepi paneb Ostapenko jooksma juba teisel punktil nende kohtumisel Tallinnas, et panna proovile Ostapenko hüppeliigast, mida ta kuuldavasti vigastas äsja lõppenud Seouli finaalis mõned päevad tagasi. Selle kiusu peale Ostapenko hoiab oma servi.

Kolmandas geimis Kanepil on kaks murdepalli, aga Ostapenko päästab mõlemad. Neljandas geimis Kanepi hoiab oma servi ja seis on 2-2. Järgmises geimis Kanepi suudab esimesel võimalusel murda Ostapenkot ja minna juhtima 3-2. Ostapenko esimene serv on hakanud võnkuma ja ta teine serv on täiesti rünnatav Kanepi poolt.

Kaheksandas geimis Ostapenko siiski suudab tagasi murda. Kanepi arvas, et ta enda servigeim on võidetud, aga Ostapenko apelleeris kotkasilmale ja joonekohtuniku otsus muudeti. Seis on nüüd tasa, 4-4.

Huvitav on olnud jälgida, kui tihti mängijad Tallinnas on toetunud kotkasilma abile. Teistel WTA turniiridel kus kotkasilm on kasutusele võetud, mängijad tihti kasutavad seda taktilistel kaalutlustel, et võtta mänguhoog maha või segada vastase mängurütmi. Tallinnas oli mitmes matšis näha kui mängijad otseselt kasutasid kotkasilma, et ümber lükata joonekohtuniku valesid hinnanguid. Üllatav on näha, kui tihti joonekohtunikud Tallinnas eksivad oma otsustega. Ma ei tea millist staaži ja kogemust Tallinna Openi joonekohtunikud omavad, aga eksimuste sagedus on kummaline.

Järgmises geimis Ostapenko hoiab oma servi ja siis murrab Kanepit, et võita esimene sett 6-4.

Pahaendeline Kanepile kindlasti on fakt, et sel aastal Ostapenko on 18-3 matšides kus ta on esimese seti võitnud. Sellegipoolest Kanepi alustab teist setti murdega. Mõlemad mängijad taovad palli jõuliselt. Kuigi Kanepi ei ole oma teiselt servilt ühtegi punkti setis võitnud, ta esimene serv on efektiivne otsustavatel hetkedel ja ta rabeleb ette 4-0.

Ostapenko näeb kuidagi tujust täiesti ära ja hingeldab kõvasti. Tekib küsimus, mida ta edasi teeb? Kas kirjutab teise seti korstnasse ja hoiab oma jõudu kolmandaks?

Kanepi murrab Ostapenkot järgmises geimis. Ta lihtsalt hävitab kõik lätlanna teised servid äralöökidega ja juhib nüüd 5-0. Tekib puhkehetk, kus vahetatakse väljakupooli. Mängijad istuvad viivuks. Ostapenko vestleb pukikohtunikuga ja teeb meditsiinilise pausi. Tulevad arst ja füsioterapeut, aga selle asemel, et toimub ekspertiis või ülevaatamine, käib mingisugune pikk arutelu. Lõpuks arst mõõdab Ostapenko vererõhku.

Ostapenko peale pausi tuleb uuesti väljakule. Ilmselt on ta otsustanud mitte tormata pallidele järele ja Kanepi läheb kiirelt juhtima 40-0. On vaja võita vaid veel üks punkt, et võita sett.

Aga... esimene serv enam ei kukku sisse ja koos topeltvigadega tuleb tasamäng. Tuleb siis teine tasamäng ja kolmanda topeltveaga Kanepi kingib geimi Ostapenkole. Seis 5-1. Täiesti uskumatu langus! Meenutab Kaia Kanepi kohutavat kaotust Aryna Sabalenkale septembri alul USA lahtistel.

Järgmises geimis Ostapenko hoiab kindlalt. Seis 5-2. Tundub nüüd, et Ostapenkol pole mingisuguseid tervisemuresi. Kanepi on täiesti oma mängurütmi kaotanud ja servib kehvalt ja ta löögid jämedalt eksivad. Ostapenko murrab uuesti. Seis 5-3. Ostapenko hoiab servi, seis 5-4. Ostapenko on nüüd neli geimi järjest võitnud. Servides Kanepi läheb juhtima 40-0. Siis teeb ta ühe topeltvea ja järgmises punktis kingib Ostapenkole pehme teise servi ja seis on 40-30.

Lõpuks ometi Kanepi saab suure kingituse Ostapenkolt, kui lätlanna teeb ühe lihtvea ja Kanepi võidab sellega teise seti.

Mis on põhjused sellistele kollapsidele? Eestlaste alaväärsuskompleks, et ma ei vääri seda võitu?

Kolmas sett algab ja Kanepi on ennast leidnud ja alustab kohe murdega. Õigemini Kaia Kanepi läheb täitsa hõõguma ja võidab seti 6-0. Matš lõppeb Kanepi võiduga, aga võiduga, mis tekitab küsimusi, et kuidas ja kui kaua nii ikka edasi saab?