Eesti kolmas reket, Malõgina, kaotas kindlalt Tallinna lahtistel
Sport | 26 Sep 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Esmaspäeval, 26. septembril algas Tallinna Open (WTA 250) tenniseturniir. Eesti kolmas reket, Elena Malõgina (WTA 400), oli esimene Eesti tennisist kes peaväljakule pääses Tondi spordikeskuses. Ta jäi kindlalt alla šveitslanna Belinda Bencicile (WTA 14) 0-6, 2-6.

Malõgina, tuntud ka kui Malygina mitmetes WTA nimekirjades ingliskeelse transliteratsiooni tõttu, pääses põhitabelisse Tallinna lahtistel vabapääsmega, mida ta teenis Eesti meistritiitli võiduga varem sel aastal.

Kohe peale esimesi pallivahetusi oli kahe naise tasemevahe selgelt näha. Ei aidanud kaasa tõsiasi, et Malõginal oli esimese serviga suuri probleeme. Kuna see oli Malõginale esimene WTA tasemega turniir, oli raske kõrvalt hinnata kuivõrd närvid andsid tunda või oli see lihtsalt teadmine, et vastane oli valitsev olümpiavõitja ja eestlanna tundis vajadust riskida rohkem oma servidega. Kahjuks Malõgina teine serv osutus pehmeks ja rünnatavaks. Heaks uudiseks Malõgina mängus olid ta äralöögid, mis olid täiesti korralikud. Kahjuks Malõginal veel puuduvad oskused hästi maskeerida oma lööke. Tippmängijad seda teevad, et varjata kavatsusi palli suunamisega nii, et vastane alles saab viimsel murdesekundil aimu kuhu pall lendab.

Kuigi Malõgina kaotas esimese seti 0-6, ta siiski suutis ennast koguda ja murdis Bencici servi teise seti esimeses geimis. Seda ta suutis jälle korrata ka viiendas geimis. Kõik ta geimivõidud tulid vastase murretest. Oma serviga ei saanud ta ühtegi geimivõitu. Sellegipoolest oli imponeeriv näha, et ta võitlusvaim püsis lõpuni välja. Oma viimases servigeimis, kui matš oli suuresti otsustatud, Malõgina lõi oma esimese ässa.

See matš oli Malõginale karastav debüüt ja see kogemus loodevasti innustab ta edasisi mänge. Tundub, et tal on sisu, särtsu, ja võistlusinnu.