Anett Kontaveit võitles vastasega ja kohtunikuga Tallinna veerandfinaalis.
Sport | 03 Oct 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Anett Kontaveit (WTA 3) teenis raske võidu belglanna Ysaline Bonaventure'i üle 6-3, 3-6, 6-3. Vastane osutas raskemaks ja keerulisemaks kui oli vist esialgu arvata. Esiteks Bonaventure on vasakukäeline. Avaringis Tallinnas Kontaveit oli hädas hiinlanna Xigu Wangiga kes on ka vasakukäeline. Ma too kord kirjutasin vasakukäeliste topsisest mille vindiga tuleb harjuda kui oled paremakäeline.

Ääremärkus Anett Kontaveidile: Kasuta vasakukäeliseid harjutuspartnereid tihedamini!

Esimeses setis ei paistnud eriti silma, et Kontaveidil oleks olnud probleeme Bonaventure'i mänguga. Eestlanna võitis seti 29 minutiga 6-3 väga agressiivsete hoogsate löökidega.

Matš alles muutus huvitavaks teises setis. Vahetatakse murdeid. Bonaventure on oma mängutaset pisut tõstnud ja ta hoiab oma järgmist servigeimi ning läheb juhtima 2-1. Kontaveit suudab ka hoida oma servi, aga Bonaventure mängib julgemalt ja on hakkanud rohkem tagajoone punkte võitma, mis oli koht kus Kontaveit domineeris esimeses setis.

Bonaventure suudab Kontaveiti murda ja minna juhtima 4-2. Nüüd Kontaveit näeb pisut tujust ära ja see tunne süveneb kui Bonaventure hoiab oma servi ja ta edu on 5-2. Mõlemad naised servivad viimast kaks geimi suurepäraselt, hoides nulliga, aga sett läheb belglannale 6-3.

Kolmanda seti alguses Kontaveit suudab kahe servihoiuga ja murdega minna juhtima 3-0 enne, kui Bonaventure saab kirja ühe geimivõidu. Servihoidudega seis on varsti 5-3 ja matši võit on Kontaveidi reketil.

Kontaveit läheb kiirelt juhtima 30-15. Tema järgmisel servil tundub, et pall lendab selgelt äärejoone peale, aga pukikohtunik deklareerib, et serv on out, enne joonekohtunik üldse jõuab märku anda, et pall on lennanud sisse. Tekkib segadus ja võetakse kotkasilm abiks. Sealt oli selgelt näha, et serv oli tõepoolest joonel, aga selle asemel, et määrata serv ässaks, mis oleks Kontaveidile andnud kaks matšpalli, pukikohtunik otsustas, et serv tuleb uuesti mängida. Nüüd läks tuliseks sõnelemiseks Kontaveidi ja pukikohtuniku vahel. See oli täiesti kummaline, sest Kontaveit ei ole üldse tuntud mängjana kes tujutseb ja pahandab väljakul kohtunikega. Nurgaadvokaadina, Kontaveidil oli selgelt õigus, sest pukikohtunik peab ootama joonekohtuniku otsust, mida sel puhul ei juhtunud.

Serv läks uuesti mängimisele ja Kontaveit on selgelt pahane. Ta eksib lihtveaga sellel punktil. Seis on nüüd 30 tasa. Kontaveit siis läheb juhtima 40-30 ja peos on matšipall. Siin Kontaveit teeb jämeda topeltvea ja mäng on tasa. Mängitakse veel paar punkti kus geim hõljub edu ja tasamängu vahel paar korda enne, kui Kontaveit ühe korraliku serviga saab teisel matšpunktil võidu. Matš oli iseenesest raske ja seda tegi pukikohtunik veelgi okkalisemaks.