Tallinnas toimusid Euroopa õhkrelvade meistrivõistlused.
Sport | 13 Mar 2023  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Tallinnas toimusid Euroopa õhkrelvade meistrivõistlused kus lisaks medalitele jagati ka 8 kvoodikohta Pariisi olümpiamängudele 2024.

Üritus toimus Saku Suurhallis ja The Ring Sport and Spa Centeris ja selles osalesid 521 sportlast 41 riigist.

Eesti saatis rajale 40 laskjat. Parim Eesti naine õhupüstoli harjutuses oli Veera Rumjantseva - 35 koht, 560 silma.

Parim Eesti mees õhupüstoli harjutuses oli Peeter Olesk - 44 koht, 569 silma.

Õhupüssi harjutuses parim Eesti naine oli Katrin Smirnova - 67 koht, 618.6 silma.

Parim Eesti mees õhupüssi harjutuses oli Meelis Kiisk - 60 koht, 620.7 silma.

Eesti juuniorite seas parim naine õhupüssi harjutuses oli Anatastassia Olewicz - 47 koht, 618.4 silma.

Eesti meeste parim juunior õhupüssi kütt oli Kirill Rumjantsev - 44 koht, 610.0 silma.

Õhupüstoli harjutuses naiste juuniorite seas parimad eestlased olid Sirli Likk - 15 koht, 557.13X silma ja Marja Kirss - 16 koht, 557.11X silma.

Juunior meeste seas eestlane Aleksander Kalitventsev õhupüstoli harjutuses saavutas 30 koha, 560.15X silma.

Finaali pääsemiseks oli vaja oma ala harjutuses tulla esimese 8 hulka. Sealt edasi algas nullist medalivõistlus.

Kõige suuremad võitjad Tallinnas EM'il olid serblane Damir Mikec ja kreeklanna Anna Korakaki. Mikec võitis õhupüstolis kuldmedali Tallinnas, kui ta alistas finaalis aserbaidžaanlast Ruslev Lunev 17-13. Mõlemad mehed teenisid selle esitusega ka olümpiapääsme.

Anna Korakaki on endine Rio mängude kuldmedalist. Tallinnas võitis ta närvekõditavas finaalis prantslannat Camille Jedrzejewskit 16-14. Mõlemad naised teenisid ka olümpiapääsmed.

Õhupüssi finaalis sakslane Maximilian Ulrich võitis slovakki Petrik Jany't 16-12.

Naiste seas õhupüssi kulla võitis norralanna Jeanette Hegg Duestad 16-10 üle Ühendkuningriikide Seonid McIntoshi.
Õhupüssi finaali kulla ja hõbeda võitjad said olümpiapääsmed.

On tervitav tõdeda, et laskmine on eestlaste seas populaarne spordiala ja et Tallinna linn on saamas üha sagedasemaks sihtkohaks rahvusvahelistele spordiüritustele.

Laskehuvilised võivad videovahendusel järelvaadata Tallinna võistlusi rubriigi alt Livestream siit http://echtallinn2023.ee