Kontaveit Austraalias - Tükeldatud võit ja hapu kaotus
Sport | 24 Jan 2023  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Ajal kui Eesti teine reket Kaia Kanepi oli mõni tund rassinud päikese ja kuumusega, algas Anett Kontaveidi (WTA 19) matš austerlanna Julia Graberi (WTA 85) vastu.

Mängiti vaid kaks geimi. Seis oli 1-1, kui pukikohtunik katkestas matši. Põhjus? Liigne kuumus. Mänguväljakul temperatuur oli 39 kraadi Celsius. See paus venis pea kolme tunniseks.

Kui naised jätkasid mängu, siis Kontaveit suutis kahel korral murda Grabheri ja sett võita 6-2.

Teises setis eestlanna rebis ette 4-0, enne kui Graber suutis paar geimi võita koos murdega. Kontaveit võitis selle esimese ringi matši 6-2, 6-3.

Teises ringis läks Anett Kontaveit vastamisi poolatar Magda Linette'ga (WTA 45). Seekord mänguaegne temperatuur oli mugav 19 kraadi Celsius ja taevas oli pilvine.

Kontaveit alustab matši servimisega ja kohe põrutab ässa ja võidab oma servigeimi kergelt. Ta hoiab kirglikult tagajoont ja mängib stiilis, mida Ameerikas nimetakse "first strike tennis" või "esmase löögi tennist", mis koosneb enamasti tugevast servist ja lisalöögist või äralöögist. See stiil väldib pikki pallivahetusi ja keskendub mängule, kus maksimaalselt neli lööki otsustavad punktid. See on ründav ja agressiivne jõumäng, kus ründaja dikteerib tempot ja mänguhoogu.

Magda Linette kontrastina, oma servil, paneb palli mängu ja jooksutab Kontaveiti äärest äärde mööda tagajoont ja võidab oma servigeimi nulliga. Seis 1-1.

Kontaveiti servil tuleb tasamäng, aga oht haihtub, kui Linette põrutab lihtsa rabaku auti.

Linette servil, topeltviga toob esile tasamängu. Tekib päris vägikaika vedu, kus kumbki naine ei suuda võimust saada. Mängitakse koguni kolm tasamängu, enne kui Linette hoiab servi ja viigistab seisu 2-2.

Kontaveit oma servil teeb mõned lohakad lihtvead ja Linette saab oma esimese murdepalli ja kohe realiseerib selle. Ta nüüd juhib 3-2.

Kontaveit järgmises geimis saab kaks murdepalli. Linette päästab esimese hea serviga, aga teisel murdepallil Kontaveit ühe tugeva tagakäe löögiga mööda äärejoont murrab tagasi. Millegipärast selles matšis Kontaveidi tagakäe löögid on palju kindlamad kui eeskäe omad. Peale murret Kontaveit hoiab oma servi ja läheb juhtima 4-3.

Linette servil tekib uuesti patiseis, kus tuleb koguni kuus tasamängu. Kontaveit alles neljandal murdepallil suudab murda, kui üks eeskäe löök tabab tagajoont. Setivõit on Kontaveidi reketil ja ta võidab geimi nulliga. Seis 6-3.

Teise seti alguses Kontaveit ja Linette vahetavad murdeid. Mängu kvaliteet on täiesti kõikuma hakkanud. Mõlemad mängijad teevad jämedaid vigu, aga tundub, et mänguhoog on nüüd soosimas poolatari, kui ta läheb juhtima 4-1. Kontaveit ei suuda ennast enam välja upitada sellest august ja Linette võidab seti 6-3.

Kolmas sett algab ja Kontaveidil on ikka raskusi oma eeskäe löökidega. Ta lihtsalt ei suuda palli tabada, nii et mitmed löögid lendavad auti lihtvidena.

Linette on stabiilsemalt hakanud mängima. Ta suudab oma lööke erineda nii kiiruses ja kõrguses. See kõik segab Kontaveidi mängurütmi. Lisaks veel, tuul on tõusnud. Kontaveit lööb enamasti lamedaid palle ilma topsist ja tuules on selliste löökidega kergem eksida. Linette pressib kiirelt juhtima 4-1. On ilmne, et enesekindlus on Kontaveidi mängust kadunud. Linette hoiab uuesti oma servi. Seis 5-1.

Kontaveit ei taha veel täiesti alla anda ja hoiab enda servi. Seis 2-5. Kui Linette alustab servimist matši võidule uute pallidega, siis Kontaveit saab kaks murdepalli ja realiseerib esimese äärest ääreni pikas rallis. Seis on nüüd 3-5. Kui Kontaveit hästi servides hoiab, ja seis on 4-5, tekib mõte, et kas äkki... võib-olla...

Aga ei. Linette hoiab oma servi nulliga ja sellega võidab matši 3-6, 6-3, 6-4.

Lõppkokkuvõtes Kontaveidi esitus oli väga ebaühtlane ja mulle tundus, et tal oli raskusi keskendamisega. Ta lasi võidetava matši käest libiseda.