Kanepi kaotas avaringis Miamis maraton lahingu
Sport | 26 Mar 2023  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Eesti esireket Kaia Kanepi (WTA 57) kaotas itaallanna Camila Giorgile (WTA 44) 6-7, 7-6, 6-7 Miami (WTA 1000) turniiri avaringis. Matš oli kolme ja poole tunniline vägikaika vedamine, kus mängu tase oli üllatavalt terav.

Kuigi Kaia Kanepi kaotas, ei mänginud ta halvasti. Mind just kõige rohkem üllatas eestlanna serv. Ta on ilmselt selle kallal tööd ja vaeva näinud. Sel aastal Kanepi on võitnud 3 matši ja kaotanud 7. Üks neist võitudest oli küll Adelaide International 2 kvalifikatsiooni eelturniiril. Liialdamata võib öelda, et see hooaeg on senini olnud kurvatooniline.

Ma viimati kirjutasin Kanepi matšist Indian Wellsis, Aliaksandra Sasnovichi vastu, kus Kaia kaotas rabedas heitluses 3-6, 6-7. Ta esitus tollel korral jättis kõvasti soovida ja mul oli kõhklusi, et kas äkki tema aeg, kolmekümneseitsme aastasena, tipptennises on ehk läbi saamas.

Miamis mängutingimused erinesid Indian Wellsist. Florida õhk on tunduvalt niiskem ja pallipõrge mänguväljakul on aeglasem.

Kanepi alustas matši tuimalt. Ta esimene serv ei tahtnud kuidagi käiku minna ja silmapilkselt oli esimeses geimis Giorgil murdepall käes. Veel kurvem oli, et Kanepi kinkis selle murde itaallannale topeltveaga. Matš lonkab selles vaimus edasi, kuni seis on 4-1 Giorgi juhtimisel. Alles siis Kanepi näiliselt tõstab oma taset ja Giorgi mängus kerkivad esile võbalused. Siiski, Giorgi rassib edasi ja jõuab setipunktini, kui ta edu on 5-3. Aga lihtveaga Giorgi pudistab selle võimaluse ära ja Kanepi murrab. Oma järgneva servigeimiga Kanepi viigistab seisu 5-5.

Peale mõlema naise servihoide läheb sett kiiresse lõppmängu, mille Giorgi võidab 7-4, võites viimased kolm punkti järjestikus kui seis oli tasa 4-4.

Teine sett algab samamoodi kui esimene. Giorgi saab juba avageimis murde tugeva eeskäe löögiga väljaku paremasse nurka.

Kolmandas geimis, olles 0-2 kaotusseisus, Kanepi alustab ässaga ja läheb varmalt tööle. See äss oli ta kaheksas senini matšis. Ta lõpetab geimi oma üheksanda ässaga, võites nulliga. Kanepi servimine on võtnud täiesti uut hoogu, sellist mida ma varem tema mängus ei ole näinud. Isegi ta teine serv on vinge.

Giorgi hoiab oma servi ja seis paisub tema eduks 3-1. Oma servil Kanepi pommitab vastast kümnenda ja üheteistkümne ässaga ja toob seisu 2-3.

Giorgi mängu on hiilinud pisut ebamugavust ja Kanepi saab kaks murdepalli. Giorgi päästab mõlemad. Esimese võimsa serviga ja teise võrgulindi abiga. Sellega Kanepi võimalus kohe viigistada kaob. Sellegipoolest, Kanepi taob oma kaheteistkümne ässa ja hoiab nulliga.

Järgmises geimis Kanepi saab jälle murdepalli mille Giorgi päästab tugeva serviga. Peale tasamängu eestlanna saab teise murdepalli ja Giorgi serv totaalselt laguneb. Ta kingib Kanepile murde topeltveaga. Seis on nüüd 4-4.

Kanepi hoiab oma järgnevat servigeimi ulmelise tilklöögiga, mille ta käiku lasi tagajoonelt ja nüüd juhib esimest korda 5-4.

Giorgi näitab hambaid ja hoiab oma servigeimi kolme ässaga, tuues ta enda ässa kogusumma üheteistkümneni. Mäng liigub kiiresse lõppmängu, kuigi Kanepil oli setipunkt 6-5 eduga mida ta ei suutnud realiseerida.

Kiires lõppmängus Kanepi võidab esimese punkti ja Giorgi, tujutsedes, virutab oma reketi üle väljaku. Õnneks reket ei tabanud pallipoisse, aga pukikohtunik sellegipoolest annab hoiatuse ebasportliku käitumise eest. Giorgi tuju ei paranenud Kanepi kiire lõppmängu võiduga 7-4.

Mängitud on kaks ja pool tundi. Seis on viigis. Enne kolmandat ja otsustavat setti annab Kanepi oma reketi treener ja füsio Indrek Tustitile sooviga, et viia see keelestamisele ja ise lahkub väljakult.

Kui kolmas sett läheb lahti, jääb Kanepi kiirelt 0-5 kaotusseisu ja tundub, et hapnik ta mängust on ära haihtunud. Haledas seisus, ainus lootus on, et ta ehk säilitab kasvõi raasukese uhkustunnet ja saab kirja geimivõidu kolmandas setis. Kanepi löögid on nüüd palju lohakamad ja ta lihtvigade arv on järsult tõusnud. Oma viieteistkümnenda ässa toel ta siiski suudab oma servigeimi hoida. Seis on nüüd 1-5.

Just kui arvasin, et Kaia Kanepi on omadega läbi, Camila Giorgi serv otsustab streikida ja üldse ei toimi. Ta annab topeltveaga Kanepile murde. Sellega algas viie geimiline Kanepi võiduseeria. Kui lõpuks Giorgi oma servi hoiab, teeb seda ka Kanepi ja sett läheb kiiresse lõppmängu.

Kaia Kanepi "comeback" on olnud täiesti hämmastav ja võrreldav piibli Uues Testamendis Lazaruse ülestõusuga. Kahjuks sinna see jäi.

Kiires lõppmängus, Kanepi kaheksateistkümne ja üheksateistkümne ässa kiuste, Giorgi võidab 7-4.

See matš tõestas, et Kanepi mängus on veel sisu ja särtsu ja tal on tahet võistelda. Lüüa 19 ässa naiste tennises ei ole just igapäevane saavutus. Vaja oleks nüüd veel pisut õnne.