Kaia Kanepi kimbutiste ja kannatuste jätk
Sport | 11 Mar 2023  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Eesti esireket Kaia Kanepi (WTA 51) kaotas oma avamatši kõrgetasemelisel BNP Paribas Openil (WTA 1000), mida mängitakse Indian Wells Kalifornias, 3-6, 6-7 valgevenelanna Aliaksandra Sasnovichile (WTA 44).

Matš oli suhteliselt rabe ja mõlema naise esitus jättis kõvasti soovida.

Kaia Kanepil oli kohe esimeses geimis käes kaks murdepalli, aga Sasnovich päästis mõlemad, ja lõpuks võitis pikaks veninud geimi ülihästi löödud tilklöögiga. Oma servil, topeltvea kiuste, Kanepi suutis seisu viigista. Oli kohe selge, et Kanepi esimene serv kõikus ja oli ebastabiilne. Sasnovich teenis kergeid punkte Kanepi pehmelt teiselt servilt.

Seitsmendas geimis jäi Kanepi oma servil kiirelt 0-30 kaotusseisu. Sasnovichi äralöögid olid tugevad ja teravad. Kanepi esimene serv ei tahtnud kuidagi toimida ja Sasnovich seisis tunduvalt seespool tagajoont, et rünnata eestlanna teist servi. Kanepi küll suutis seisu viigistada, aga siis halastamatult kaotas järgnevad kaks punkti ja Sasnovichil oli murre käes. Seti võit oli Sasnovichi reketil. Ta servis kindlalt ja tugevalt, teenides kaks setipalli. Kanepi päästis esimese, aga mitte teise. Seis 6-3 Sasnovich.

Kaia Kanepi on settide vahetusel suutnud end kokku võtta ja alustab teist setti uue innuga. Ta võidab esimese geimi ilusa vollega võrgu juures. Sasnovichi servil Kanepi saab ühe murdepalli, kui Sasnovich teeb topeltvea. Kanepi realiseerib murde ilma pingutuseta, kui Sasnovich teeb teise järjekordse topeltvea. Siin tekkis viivuks tunne, et Kanepi on oma taset tõstnud ja mänguhoog on teda soosimas. Seis 2-0.

Kolmandas geimis kõik sujub ja Kanepi on ees 40-0. Kuidagi eestlanna laseb selle edu käest libiseda, kui Sasnovich võidab järgmised kolm punkti ja tasamängust võitleb endale murdepalli. Kanepi on ilmselt närvi läinud. Ta esimene serv on täiesti töövõimetu ja üldse ei toimi. Nüüd Kanepi kingib murde tagasi Sasnovichile omapoolse topeltveaga. Seis 2-1. Sasnovich võidab oma servigeimi kavala tilklöögiga ja seis on 2-2 tasa.

Kanepi vastab servihoiuga ja siis pööraselt murrab Sasnovichi kohe nulliga! Seis 4-2. Selle murdega oli ka pisut õnne ja kotkasilma abi vaja, kuna geimi võidupunkt tabas tagajoont ainult pallikatte karva võrra.

Kanepi läheb nüüd oma servil juhtima 40-15 ja jälgides mingit korduvat dramaatilist juhtmotiivi, jälle laseb edu käest, seekord topeltveaga, millele järgneb lihtviga. Oma viienda topeltveaga Kanepi annab Sasnovichile murdepalli. Valgevenelanna selle ka kohe realiseerib ja murrab tagasi. Seis 4-3.

Tuleb mängupaus, kus mängijad lähevad oma pinkidele puhkama, enne kui väljakupooli vahetakse. Kanepi oma pingile jõudes viskab vihaselt reketi vastu pinki meelehärmist. Pean tunnistama, et ma olen aastaid Kanepi mänge jälginud, aga sellist purset näen ma temalt esimest korda.

Kui mäng jätkub, siis Sasnovich hoiab servi, kuigi Kanepil oli murdepall mida päästis võrgulint Sasnovichi nimel. Seis tasa, 4-4.

Kanepi alustab üheksandat geimi oma kuuenda ja seitsmenda topeltveaga. Ta vist ise teab, et ta teine serv on haavatav ja tal tuleb riskida jõulisema teise serviga. Sasnovich nüüd murrab ja juhib setti 5-4.

Kuigi seis on täbar ja Sasnovichi reketil on matši võit, Kanepi siiski jonnakalt punnib vastu ja saab ühe murdepalli, mille ta kohe realiseerib, et viigistada seisu 5-5.

Peale mõlema naise servihoide läheb sett kiiresse lõppmängu. Selle Kanepi ebastabiilse servimisega kaotab 7-5. Matš lõppeb Sasnovichi võiduga 6-3, 7-5.

Sel aastal on 37 aastane Kaia Kanepi hooaja algusest saadik võitnud ainult ühe matši ja kaotanud viis. On aeg ehk mõelda, kui nii edasi, kaua veel?