Hästi mänginud Kanepi siiski kaotas
Sport | 15 Jan 2023  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Austraalias, Adelaide International 2 turniiril (WTA 500) Kaia Kanepi kaotas hispaanlanna Paula Badosale teises ringis 6-1, 7-5.

Esimese seti statistika selles matšis on petlik. Selle seti võit ei olnud kaugeltki nii ühekülgne ja ülekaalukas Paula Badosale. Kanepil oli seti jooksul neli murdevõimalust, aga ta ei suutnud neist ühtegi realiseerida. Kanepi suutis ka Badosa pisut närvi ajada oma tugevate ja täpsete löökidega. Grimassidest oli näha, et Badosa ei tundnud ennast eriti mugavalt.

Kui Badosal oli 4-1 edu, ühel pikkal pallivahetusel, siis Kanepi libises ja kukkus väljakule nii raskelt, et tal oli raskusi kohe ülestõusmisega. Badosa kergelt lõi palli tagasi, mida Kanepi oli kukkudes tabanud. See maandus mõni meeter Kanepist punktina, kuna Kanepi, kes oli veel pikali, ei suutnud sellele reageerida. Paistis, nagu Kanepi tegi oma hüppeliigesele kergelt viga. Selle punktiga Badosa murdis ette 5-1. Badosa siis servis seti võiduni, 6-1. Mulle tundus, et Kanepi oli viimase seti geimi lihtsalt loovutanud, et koguda ennast ja keskenduda teiseks setiks.

Peale pausi Kaja Kanepi tuleb välja ja alustab teist setti kindla servihoiuga. Mõlemad naised hoiavad servi, kuni seis on 4-4. Selle aja jooksul Kanepi oli servinud mitte ainult hästi, vaid ka tugevalt. Badosa, et eestlanna esimest servi vastu võtta, seisis meeter tagajoone taga. Et segada Badosa rütmi ja tasakaalu, Kanepi mängis ka mõned effektiivsed tilklöögid või stopid.

Üheksandas geimis, Kanepi servil, Badosa saab murdepalli, mille Kanepi päästab. Järgneb kaks tasamängu ja kui geim on juba väga pikaks veninud, Badosa lõpuks murrab ja läheb juhtima 5-4. Matš on nüüd Badosa reketil, aga Kanepi suudab välja suruda kaks murdepalli. Esimese neist Badosa päästab. Teisel, Badosa teeb topeltvea ja Kanepil on murre käes, et viigistada seisu 5-5.

Kanepi servil mäng on ülitasavägine. Badosa saab ühe murdepalli ja järgmisel punktil Kanepi saadab ühe eeskäe löögi vastu tagajoont. Badosa kohe appeleerib kotkasilmale. Kotkasilm kinnitab punkti Kanepile. Siis aga õnn pöörab, kui Badosa saab jälle murdepalli. Kanepi uuesti libiseb ja kukub väljakul nii, et Badosa saab kerge punkti ja murde. Seis 6-5 Badosa edu.

Seekord Badosa servib hästi ja saab kohe kaks matšpalli, millest ta esimese kohe realiseerib. Badosa võidab 6-1, 7-5.

Pean ütlema, et Kaia Kanepi mängis tõesti hästi, eriti teises setis. Ta on füüsiliselt heas vormis ja mängib nutikat tennist. Ma arvan, et ta on kindlasti ohtlik mängija eelolevate Austraalia lahtistel.

**Vahepeal on avaldatud uue nädala WTA edetabeli paigad. Kaia Kanepi on tõusnud kolm kohta ja paikneb 29ndal real. Anett Kontaveit on langenud kaks kohta ja on nüüdseks #19.

Austraalia lahtistel, avaringis, kohtub Kaia Kanepi Kimberly Birrelliga (WTA 166) kes mängib vabapääsmega turniiril.

Anett Kontaveit mängib austerlanna Julia Grabheriga (WTA 83).