Austraalia lahtised - Kanepi ja Kontaveit alustasid edukalt
Sport | 18 Jan 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Mõlemad eestlased alustasid Austraalia Open turniiril edukalt. Anett Kontaveit alustas oma esinemist küll pisut närviliselt kui pidi juba esimeses mängus päästma kaks murdepalli. Ka järgmises mängus ei suutnud Anett realiseerida kahte murdepalli Siniakova servist. Siniakova omakorda järgmises geimis murdis Kontaveiti ja juhtis matši 2-1. Anett suutis siiski keskenduda ja võitis 5 geimi järjestikku mis tähendas esimese seti võitu.

Ka teine sett algas Kontaveidile ebaõnnestunult kui Siniakova läks kohe juhtima 2-1 enne kui Anett suutis kindlameelselt tüürida seti 6-3 võidule.

Kaia Kanepi matš Angelique Kerberi vastu kestis tund ja kakskümmend minutit. Kerber on endine kolme slämmi võitja ja oli Austraalia lahtistel 16. asetusega mängija. Kaia võit tekitas Twitteris möllu kuna see on üheksas kord tema pika karjääri jooksul kui ta on suutnud võita kõrge asetusega mängijat suure slämmi avaringis. Viimane selline võit oli 2018 USA lahtistel kui ta võitis esimese asetusega Simona Halepit.

Mängujärgses intervjuus oli Kaia Kanepi napisõnaline kui küsiti tema mängu strateegia kohta Kerberi vastu. Siiski on välja tulnud, et Kaia harjutas mitmed korrad vasakukäeliste treeningupartneritega, et harjuda Kerberi mänguga. Vasakukäelised löövad palli erilise vindiga paremakäelistest. Kaia tunnustas ka eestlasi publiku seas kes oma hõigetega tiivustasid teda kuna enamus publikut pooldas Kerberit.

Teises ringis kohtub Anett Kontaveit taanlanna Clara Tausoniga (WTA 39) ja Kaia Kanepi tšehhitar Marie Bouzkovaga (WTA 86). Kanepi on 2020 hooajal Bouzkovaga kahel korral mänginud ja nende vahel seis on 1-1.