Anett Kontaveit kaotas avaringis Madriidis
Sport | 28 Apr 2023  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Anett Kontaveit (WTA 87) jätkas peale vigastuspausi mängimist WTA tuuril Mutua Madrid Openil (WTA 1000). Rabedas avaringi matšis eestlanna kaotas tšehhitar Karolina Muchovale (WTA 52) 6-2, 6-2.

Madriidis mängitakse punastel liivaväljakutel. Kohalik temperatuur oli 27°C kerge tuulega. Oli kohe algusest saadik selge, et Kontaveidi mäng oli peale vigastuspausi roostes. Esimeses geimis Muchova kohe murdis eestlannat. Kuigi Kontaveit suutis murde tagasi saada järgmises geimis, ei tulnud see kergelt. Alles viiendal murdepallil suutis Kontaveit murda. Sellegipoolest, see õnn kandis üle ka kolmandasse geimi, mille Kontaveit kerge vaevaga võitis, et minna juhtima 2-1.

Neljandas geimis, heas hoos, Kontaveit uuesti saab kaks murdepalli, aga Muchova suudab neid päästa ja viigistada seisu 2-2.

Anett Kontaveidile oli see moment matši haripunktiks. Siit edasi veeres asi allamäge. Esimeses setis ta enam ei suutnud võita ühtegi geimi ja kaotas seti 2-6.

Teises setis Kontaveidi seis sugugi ei paranenud. Mehaanilised vead palli tabamisega tekitasid rohkesti lihtvigu ja ta oli kimbutuses oma ebatäpse esimese serviga. Saatuslikuks siis sai ta pehme (130 km/tunnis) ja rünnatav teine serv. Füüsiliselt Kontaveit näis täiesti korras. Ma kaldun arvama, et ta mäng on takerdunud vaimse seisu ja enesekindluse puudumise tõttu. Kui on tõesti tahet edasi mängida WTA karusellil, siis on tarvis uuesti alustada nullist ja leida see motivatsioon mis teda tennisemaailma tippu saatis. See on üliraske langevale tippsportlasele.

Karjääri mõõnalaine on sel aastal tabanud ka teisi endisi esikümne tennisiste, nagu Paula Badosa (WTA 42), Garbine Muguruza (WTA 132), Emma Raducanu (WTA 85), Naomi Osaka (WTA 315). Siia seltskonda hetkel kuulub ka Anett Kontaveit.

Võistlus proffitennises on mõrvarlik ja halastamatu. Saabunud on uus sats noori naisi, paljud Ida-Euroopast, kes mängivad tõsise innuga. Võidab see, kes seda tõesti näljaselt seda tahab.

Teine sett lõppes nagu esimene, 2-6. Sellega Karolina Muchova, kes ka läbis pika ja füüsiliselt keerulise vigastuspausi, võitis matši 6-2, 6-2.