Eesti: Ilveselt saab märgi rinda 342 inimest DELFI (1)
Kuumad uudised 07 Feb 2007  EWR
    Trüki   E-post   FB     
www.DELFI.ee

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas kolmapäeval alla otsusele 342 Eesti ja välisriigi kodaniku austamise kohta Eesti Vabariigi teenetemärkidega tunnustuseks Eesti riigile ja rahvale osutatud teenete eest.

Eesti Vabariik tänab inimesi, kes on pühendunud oma kutsetööle, teadlasi ja arste, õpetajaid ja vabatahtlikke abistajaid, politsei- ja päästeametnikke, diplomaate ja välismissioonidel osalenud kaitseväelasi, Eesti sõpru ja toetajaid välisriikides, vabadusvõitlejaid ja ajaloo talletajaid, kultuuri hoidjaid ja kohaliku elu edendajaid ning veel paljudele eluvaldkondade esindjaid, kellele kõigile kuulub Eesti tänu, teatas presidendikantselei pressiteenistus.

Eesti Vabariigi 89. aastapäeva eel annetatud teenetemärgid väärtustavad kohusetunnet, vaprust, pühendumist ja väärikust Eesti elu kujundamisel.

Teenetemärkide saajate nimekiri:

Maarjamaa Risti II klass

Elmar Brok — Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Euroopa Parlamendi liige, Saksamaa

Maarjamaa Risti III klass

Denis Badré — Eesti ja Prantsusmaa suhete edendaja, senaator
Gela Bezhuashvili — Eesti-Gruusia koostöö edendaja, välisminister
John Bourn — Eesti-Suurbritannia suhete edendaja, riigikontrolör
Robert E. Hunter — Eesti NATOga liitumisele kaasaaitaja, Ameerika Ühendriigid
Shafik Farhan Jumean — Eesti-Jordaania suhete korraldaja, Eesti aukonsul Ammanis
Malik Ghulam Arbi Khar — Eesti-Pakistani suhete korraldaja, Eesti aukonsul Islamabadis
Andrius Kubilius — Balti riikide koostöö edendaja, Leedu parlamendi liige
Mark A. Pekala — Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja
Timo Rajala — Eesti-Soome energeetikaalase koostöö edendaja
Kirsti Rissanen — Eesti-Soome õiguskoostöö edendaja
Bo Svensson — Eesti-Rootsi kohtute koostöö edendaja, Rootsi ülemkohtu president
Hennadiy Udovenko — Eesti-Ukraina suhete edendaja, Ukraina parlamendi liige
Stanislaw Wilk — Eesti-Poola teadus- ja kultuurikontaktide edendaja, teoloog
Damon M. Wilson — Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja

Maarjamaa Risti IV klass

John P. Beevor — Eesti-Suurbritannia suhete korraldaja, Eesti aukonsul Cheltenhamis
Luigi Cecchini — Eesti-Itaalia suhete korraldaja, Eesti aukonsul Firenzes
Rainer Henn — Eesti-Austria suhete korraldaja, Eesti aukonsul Viinis
Tor Ottar Karlsen — Eesti-Norra suhete edendaja, tormiabi organiseerija Pärnumaale
David Kramer — Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete arendaja, Eesti koostööpartner abiprogrammides Ukrainas ja Gruusias
Ulf Lange — Eesti-Saksamaa suhete korraldaja, Eesti aukonsul Hamburgis
Marja-Liisa Löyttyniemi — Eesti-Soome suhete edendaja
James Bradley Oates — Eesti toetaja Suurbritannias

Maarjamaa Risti V klass

Irja Dittmann-Grönholm — eesti kirjanduse tõlkija, Saksamaa
Tord Ingemar Eriksson — Eesti-Rootsi põllumajandusteadlaste koostöö edendaja
Pentti Kangasluoma — Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja
Kari Pitkänen — Eesti-Soome hariduskoostöö korraldaja
Jens Skrumsager Skau — Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Taani

Riigivapi III klass

Jüri Engelbrecht — akadeemik, Eesti Teaduste Akadeemia president aastatel 1994-2004

Riigivapi V klass

Gunnar Grünthal — vabadusvõitleja
Helga Hinno — vabadusvõitleja
Aime Humal — vabadusvõitleja
Vilma Jõesalu — vabadusvõitleja
Miia Jõgiaas — vabadusvõitleja
Asta Klais — vabadusvõitleja
Valter Pajumets — vabadusvõitleja
Aino Poom — vabadusvõitleja
Ülo Raidma — vabadusvõitleja
Endel Reiljan — vabadusvõitleja
Aksel Saluorg — vabadusvõitleja
Aleksei Uibu — vabadusvõitleja
Kalmo Urke — vabadusvõitleja
Herman Vesker — vabadusvõitleja

Valgetähe II klass

Christakis Charalambides (Stefanus) — Eesti kirikuelu edendaja, Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit

Valgetähe III klass

Ants Noot — riigiametnik, põllumajanduse edendaja
Andres Oopkaup — riigiametnik, põllumajanduse edendaja
Aivar Rehe — Maksu- ja Tolliameti töö edendaja

Valgetähe IV klass

Tõnu Ader — riigiametnik, lennuohutuse edendaja
Tiit Arumäe — arhiivinduse arendaja
Aleksandr Bronštein — Tallinna sünagoogi ehituse toetaja
Peeter Eek — riigiametnik, jäätmekäitluse arendaja
Jaan Elken — maalikunstnik, õppejõud
Heiki Ernits — kunstnik, filmilooja
Madis Ernits — jurist, õigusteadlane
Andres Heinapuu — soome-ugri rahvaste õiguste eest seisja
Innokenti Hiet — kirikuelu edendaja, kultuuriväärtuste hoidja Saaremaal
Paul Douglas Hillier — dirigent, muusikaelu edendaja
Astrid Ivask — Eesti-Läti kultuurisuhete edendaja
Teet Jagomägi — ettevõtja
Jaak Juhansoo — eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Eve-Külli Kala — diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Peeter Kaldur — kirikuõpetaja, kirikuelu edendaja
Alar Karis — kõrghariduse edendaja, Eesti Maaülikooli rektor
Alar Kirs — riigiprokurör
Riina Miriam Knipe — Eesti ja Lõuna-Aafrika Vabariigi suhete edendaja, Eesti aukonsul Kaplinnas
Heinu Koitel — Eesti patendinduse taastaja ja edendaja
Inger Kraav — kasvatusteadlane
Helvi Kuus — eestluse hoidja Venemaal, eesti keele õpetaja Krasnojarskis
Heino Kuusik — kohaliku elu edendaja Võrumaal
Rein Käsk — vanglate kaplaniteenistuse arendaja
Toomas Kööp — Eesti kiirguskaitse süsteemi ülesehitaja
Helvi Laane — eestluse hoidja Venemaal
Mart William Laanemäe — diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Vello Lahtvee — kohtunik
Tõnu Lehtsaar — kõrghariduse ja usuteaduse edendaja, Tartu Ülikooli professor
Ivar Leimus — ajaloolane
Lauri Leppik — sotsiaalkindlustuse edendaja
Vahur Linnuste — Eesti ja Prantsusmaa kultuurisidemete edendaja
Rein-Karl Loide — füüsik, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Juta Maar — riigi raamatupidamise arendaja
Raul Meel — maalikunstnik ja graafik
Leo Metsar — tõlkija ja prosaist, Eesti-Tšehhi kultuurikontaktide edendaja
Reet Neimar — teatriteadlane ja pedagoog
Kalju Nurk — kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Tõnu Osa — kohaliku elu edendaja Läänemaal, päästetööde korraldaja
Jüri Paap — kohtunik
Jaan Penjam — informaatikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Voldemar Promet — kultuurielu edendaja
Janno Põldma — filmilooja
Niina Raadik — rahvatantsupedagoog, koolinoorte tantsupidude algatajaid
Priit Rannut — kirikuelu edendaja, diakooniatöö arendaja
Jüri Raudsepp — kirikuelu edendaja, hoolekandetöö korraldaja Tallinna haiglates
Margus Rava — diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Väino Reinart — diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Elmar-August Reinsoo — kirikuõpetaja, kohaliku elu edendaja Saaremaal
Endel Rihvk — Tallinna Ülikooli õppejõud, tööõpetuse edendaja
Rait Roosve — panganduse edendaja
Tanel Ross — panganduse edendaja
Igor Rõtov — ajakirjanik
Jaan Saar — keskkonnakaitsja
Ülle Saar — prokurör
Einar Sanden — kirjanik
Ülo Sarv — riigiametnik, riigihangete süsteemi arendaja
Toomas Siitan — muusikateadlane, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor
Jevgeni Smirnov — massirepressioonide uurija ja mälestuse jäädvustaja Narvas
Avo Suurthal — riigiametnik, välissuhtlemise edendaja
Ülle Särgava — riigiametnik, õigusloome edendaja
Tatjana Šahhovskaja — raamatukoguhoidja, Eesti-Vene kultuurisuhete edendaja
Martin Zobel — teaduspoliitika edendaja, Tartu Ülikooli professor
Lauri Tabur — riigiametnik, sisejulgeolekupoliitika edendaja
Sten Tamkivi — ettevõtluse arendaja
Raul-Roman Tavast — ettevõtja
Reet Teder — jurist, majanduselu edendaja
Küllike Tohver — Eesti-Suurbritannia kultuuri- ja haridussuhete arendaja
Jüri Truusa — riigiametnik, keskkonnakaitse korraldaja
Olev Träss — eestluse hoidja Kanadas
Mati Valdma — energeetikateadlane
Eva Vanamb — jurist, Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja
Sulev Vare — kohaliku elu edendaja Läänemaal
Uno Veenre — muusikapedagoog, koorijuht
Meeli Veskus — riigiametnik, raamatukogunduse arendaja
Jaan Vilval — eestluse hoidja Rootsis

Valgetähe V klass

Tiiu Aedmäe — ametiühinguliikumise edendaja
Saida Ausing — riigiametnik, sotsiaalkindlustuse süsteemi arendaja
Juhan Bachmann — energeetika arendaja
Inge Dobrus — omavalitsustegelane Viljandimaal
Hele Ellermaa — raamatukoguhoidja, kohaliku elu edendaja Tartumaal
Helgi Erilaid — raadioajakirjanik
Malle Ermel — raamatukoguhoidja
Konstantin Gorlov — tekstiilitööstuse arendaja Narvas
Tiiu Greenbaum — riigiametnik, õigusloome arendaja
Edgar Hansen — õpetaja, kutsehariduse edendaja
Ahti Heinla — internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Sirje Hiiemäe — kohtuametnik
Aleksandr Iljin — rahvusvähemuste kultuurikoostöö edendaja
Lehte Ilves — ajakirjanik, kohaliku ajakirjanduse edendaja Läänemaal
Urve Jõgi — õpetaja
Lehho Jõumees — õpetaja
Gea Järvela — loodushariduse edendaja
Marika Kahar — kirikumuusika edendaja, organist
Peeter Kaldre — teleajakirjanik
Ain Kallis — ilmateadlane
Priit Kasesalu — internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Linda Kask — raamatukogunduse edendaja
Margus Kasterpalu — teatrielu korraldaja
Pille Kibur — alushariduse edendaja
Rein Kikas — riigikaitse õpetaja
Gina Kilumets — riigiametnik, andmekaitse valdkonna arendaja
Jaan Kivistik — aiandusõpetaja
Eduard Koger — ettevõtja, kohaliku elu edendaja Valgamaal
Katrin Koik — diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Veiko Kopamees — riigiametnik, jurist
Ülo Korjus — kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Edith Kotka Nyman — eestluse hoidja Rootsis
Mai Kreem — eestluse hoidja Kanadas
Piret Kruuspere — kirjandusteadlane
Ago Kuru — eestluse hoidja Austraalias
Argo Kuusik — ajaloolane, inimsusevastaste kuritegude uurija
Ene Käpp — täiskasvanute koolitaja
Harri Kübar — kohaliku elu edendaja Valgamaal
Raivo Külasepp — ettevõtluse edendaja
Ene Laanes — õpetaja
Harri-Koit Lahek — patendinduse edendaja
Anne Lindma — riigiametnik, regionaalhalduse edendaja
Gea Ling — riigiametnik, kohtuekspert
Ene-Külli Lokk — õpetaja
Laur Lukin — suusatreener
Meelis Maripuu — ajaloolane, inimsusevastaste kuritegude uurija
Helmi Metsala — veterinaararst
Mait Mäekivi — filmilooja
Helle Noorväli — kutsehariduse edendaja Lääne-Virumaal
Dagmar Normet — lastekirjanik
Ursel Oja — õpetaja
Alar Ojalo — kultuurielu edendaja
Elle Ott — sotsiaaltöö korraldaja Tartumaal
Aita Ottson — õpetaja
Aavo Paabo — teedevõrgu arendaja Tartumaal
Imbi Paju — ajakirjanik, filmilooja, kohaliku elu edendaja Jõgevamaal
Heik Past — maakorraldaja, kohaliku elu edendaja Raplamaal
Anton Peek — talunik, kohaliku elu edendaja Viljandimaal
Anne Peäske — kohaliku elu edendaja Lääne-Virumaal
Tiiu Peäske — viiuliõpetaja
Alfred Pisuke — viiuldaja, eestluse hoidja Rootsis
Ljudmilla Poljakova — ajakirjanik, integratsiooni edendaja
Jaak Prozes — vähemusrahvuste koostöö edendaja
Aarne Rannamäe — teleajakirjanik
Kalev Rattus — autoriõiguse kaitse korraldaja
Aime Reedi — riigiametnik
Anne Ribelus — õpetaja, eesti keele ja kultuuri hoidja Soomes
Kairi Rikko — riigiametnik, kaitseressursside ameti arendaja
Evald Rink — eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Ago Ruus — filmilooja
Laivi Rõõmus — ametiühinguliikumise edendaja
Juhan Salum — töökeskkonna arendaja
Christi Sepp — õpetaja
Reet Sildnik — kohtunikuabi
Nadežda Sinjakova — tekstiilitööstuse arendaja Narvas
Ülo Sirp — kohaliku elu edendaja Harjumaal
Aili-Nelside Soop — koorijuht, kohaliku elu edendaja Hiiumaal
Naima Suude — nahakunstnik
Iivi Zajedova — Eesti-Tšehhi kultuurisuhete edendaja
Jaan Tallinn — internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Tiina Tapupere — riigiametnik, infotehnoloog
Luule Tartlan — põllumajandusteadlane
Ausma Taves — eestluse hoidja Austraalias
Leonid Teder — insener, leiutaja
Virve Toode — maakondliku arengu edendaja Järvamaal
Virve Tooming — kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Väino Treiman — treener, kohaliku spordielu edendaja Jõgevamaal
Jaan Tults — sõudetreener
Jaan-Eik Tulve — koorijuht, muusikaelu korraldaja
Heino Uuetalu — ehitusinsener, restauraator
Tõnu Vaask — metsamajanduse korraldaja
Toivo Vahar — metsamajanduse korraldaja
Virve Vaher — eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Rein Valdru — lasketreener, spordielu edendaja
Anna Vankova — kirikuelu edendaja
Aivo Viirlaid — mäeinsener
Heino Vipp — keskkonnakaitsja, kalakaitse korraldaja
Mai Reet Vomm Järve — eestluse hoidja Kanadas
Luise Õuna — õpetaja

Valgetähe medal

Epp Abram — riigiametnik, raamatupidaja
Elvi-Aino Leitmäe — ajaloo talletaja
Bernhard Nukka — ajaloo talletaja
Vaike Peets — ajaloo talletaja
Maia Raudseping — teadlane, sordiaretaja
Milvi Tiimus — ajaloo talletaja
Helmine Veske — ajaloo talletaja
Rita Warfia — riigiteenistuja Eesti Suursaatkonnas Saksamaal

Eesti Punase Risti III klass

Oivi Aakre — reumatoloog, tervishoiu edendaja
Karl-Andres Kants — ortopeed, tervishoiu edendaja
Jüri Männiste — kirurg, arstide koolitaja
Ljudmilla Priimägi — viroloog, tervishoiu edendaja
Octave Hubert Alphonse Regout — humanitaarabi vahendaja, sotsiaalprojektide toetaja, Holland
Alo Tammsalu — päästeametnik, päästeteenistuse edendaja
Matti Tarum — taastusravi arst, tervishoiu edendaja
Gennadi Timberg — uroloog, tervishoiu edendaja
Margus Viigimaa — südamearst, tervishoiu edendaja

Eesti Punase Risti IV klass

Inga Freiberg — lastekirurg, arstide koolitaja
Ines Jakobson — kolmikutega perekondade liikumise korraldaja
Riina Kalamees — proviisor
Ivar Kaldasaun — päästeametnik
Jaan Kallas — hoolekande edendaja
Heljut Kapral — arst, vabatahtlik abistaja
Ago Kivilo — nägemispuudega inimeste abistaja
Aime Kull — õendusala edendaja ja õdede koolitaja
Silvia Künnapuu — nefroloog, tervishoiu edendaja
Jüri Männik — lastepsühhiaater, pereteraapia edendaja
Leonid Pahhutši — päästeametnik, elupäästja
Sirje Plank — epidemioloog, tervishoiu edendaja
Raoul Raidna — päästeteametnik
Tauno Suurkivi — päästeteametnik
Mäido Sõlg — vereandja
Mihkel-Kalju Tammeveski — vereandja
Andre Tammik — päästeametnik
Jaakko Valve — soomepoiste abistaja, Soome
Vello Vengerfeldt — psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni edendaja

Eesti Punase Risti V klass

Jelena Aasloo — koduõde
Arkadi Bassov — Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerimisest osavõtnute abistaja
Väino Esken — humanitaarabi vahendaja
Galina Glebova — perearst
Veikko Johannes Harjunpää — humanitaarabi vahendaja, Soome
Karl-Heinz Hebrok — sotsiaaltöö ja kutseõppe toetaja, Saksamaa
Ants Hinno — vereandja
Juhan Lepik — vereandja
Valentina Mostepanova — nina-kõrva-kurguarst
Johan Nordström — humanitaarabi vahendaja, Rootsi
Silvia Oja -eakate abistaja
Sirje Otstavel — perevägivalla ohvrite abistaja
Aleksei Petrov — elupäästja
Heino Puudak — humanitaarabi vahendaja
Tiina Põldeots — vereandja
Kalju Põldsaar — vereandja
Jüri Reinmann — Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerimisest osavõtnute abistaja
Katti-Eha Rink — vereandja
Peeter Roosalu — vereandja
Maret Zelinski — vereandja
Vaike Talpsepp — eakate abistaja
Tiina Taur — vereandja
Boris Tilov — elupäästja, Venemaa
Oiva Eljas Voutilainen — humanitaarabi vahendaja, lastekodulaste abistaja, Soome

Eesti Punase Risti medal

Mihkel Liiv — vabatahtlik abistaja
Anette-Marlen Ott — vabatahtlik abistaja

Kotkaristi I klass

James L. Jones — Eesti NATOga liitumise toetaja, kindral, Ameerika Ühendriigid

Kotkaristi III klass

Urmas Muld — kaitseliidu arendaja, major

Kotkaristi IV klass mõõkadega

Anatoli Semjonov — kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, kapten

Kotkaristi IV klass

Mihhail Bendt — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Lauri Einre — kaitseväelane, reservohvitseride liikumise edendaja, kolonelleitnant
Fred Kaasik — Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Hugo Kalberg — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Raivo Küüt — politseiametnik
Taavi Laanepere — kaitseväelane, major
Mark Majorov — kaitseväelane, kapten
Mart Mikkelsaar — kaitseväelane, kolonelleitnant
Hindrek Piiber — Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Heino Piirsalu — reservohvitseride liikumise edendaja, kapten
Ernst Raiste — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tiit Raudsepp — politseiametnik
Arved Taschkin — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ants Toompuu — Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Mart Vendla — kaitseväelane, kolonelleitnant
Ivo Värk — kaitseväelane, vanemleitnant

Kotkaristi V klass mõõkadega

Meelis Jõemaa — kaitseväelane, kergejalaväerühma ESTPLA-13 ülem, nooremleitnant

Kotkaristi V klass

Enn Hansson — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ilo Hindreus — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kalev Ilves — politseiametnik
Ants Jaanru — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Arnold Kangro — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Allar Karu — politseiametnik
Enno Koppas — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
August Krull — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Karli Kukk — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Richard Ligi — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Manivald Lume — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Arved Malm — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Rudolf Murekas — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Alfred Mägi — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Karl Oberg — Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Andres Oimar — piirivalveametnik, leitnant
Endel-Raimund Parm — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tiit Põder — Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Priit Pärkna — politseiametnik
Ernst Päästel — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Vello Raie — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Edgar Reindla — kaitsepolitseiametnik
Ahto Soorm — kaitsepolitseiametnik
Mati Terve — piirivalveametnik, vanemleitnant
Urmas Umbleja — kaitsepolitseiametnik
Endel Varjak — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ahto Võhma — piirivalveametnik, kapten

Kotkaristi kuldrist mõõkadega

Hardi Heinsar — kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, kapral
Ülle Järvik — kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, nooremveebel
Ando Mesi — kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, nooremveebel

Kotkaristi kuldrist

Jaanus Lensment — kaitseväelane, veebel
Gaido Nurmsalu — kaitseväelane, staabiveebel
Kalev-Tarvo Pärn — kaitseväelane, vanemveebel
Siim Toomik — kaitseväelane, staabiveebel

Kotkaristi hõberist

Grigori Fenko — politseiametnik
Heli Kesklaas — Sisekaitseakadeemia õppejõud
Helve Prual — kaitseväe vanemametnik
Enn Pustak — politseiametnik
Lenno Reimand — politseiametnik
 
    Trüki   E-post   FB     
SÜNDMUSED LÄHIAJAL

Vaata veel ...

Lisa uus sündmus