Mäng ameerika mägedel! Kanepi andis alates teisest setist lahingu, aga ikkagi kaotas DELFI
Eestlased USAs | 02 Sep 2018  | EWR OnlineEWR

Ivar Jurtšenko
DELFI toimetaja
Kaia Kanepi Serena Williamsi vastu ei saanud
Kaia Kanepi ja Serena Williams kohtusid US Openi 4. ringis. Peaväljakul Arthur Ashe Stadiumil peetud kohtumises jäi peale Williams 6:0, 4:6, 6:3. Matš kestis üks tund ja 37 minutit.

Matši algus oli halvas mõttes šokeeriv. Esimene sett sai otsa 18 minutiga. Mängu ei olnud, Serena tegi, mis ise tahtis.

Teise setis avageimis kõik muutus. Kanepi suutis Williamsi servigeimi murda ja sealt enesekindlust ammutada. Murdis korra veel ning pääses ette 5:2. Kaia näitas kohati oivalisi lööke, Serenal hakkasid ka mõned eksimused sisse lipsama. Järsku oli pinge mängus. Korra suutis Williams tagasi murda, aga seti sai ikkagi kätte Kaia 6:4. Viies omavaheline mäng ja esimest korda jõudis Kaia setivõiduni.

Otsustav kolmas sett algas taas Williamsi servil ja sealt suutis initsiatiivi haarata kuuekordne US Openi võitja. Murdis kohe otsa Kanepi servi ning pääses ette 3:0. Kaia küll üritas, ent Williamsi serv ei andnud palju võimalusi. Vastane lõi kokku 18 serviässa, mis naiste tennises on üsna tavatu number. Otsustav sett Williamsile 6:3 ja sellega kogu mäng 2-1.

Williamsi järgmine vastane on tšehhitar Karolina Pliškova.