Tallinna maratoni võit läks Etioopiasse (1)
Eestlased Eestis | 08 Sep 2013  | EWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Toimetas Kaspar Koort ÕL

Täna Tallinna kesklinnas toimunud Tallinna maratoni maratonidistantsi võitis etiooplane Tesfaye Dadi Beyene ajaga 2:15:01. Parima eestlasena sai Roman Fosti kuuenda koha.

Kaksikvõit jäi Etioopiasse sel korral tulemata, sest teisena lõpetas jooksu ajaga 2:15:22 keenlane Pharis Kimani. Üldarvestuses tuli kolmandale kohale etiooplane Demisse Diriba Haile, kelle ajaks oli 2:15:45.

Eestlastest oli maratoni kiireim Roman Fosti, kes jooksis ajaga 2:20:48 oma isikliku rekordi ja võitis sellega ka Eesti meistritiitli maratonijooksus. Üldarvestuses platseerus Fosti 6. kohale. Eesti meistrivõistluste hõbeda võttis ajaga 2:31:25 Andrus Lein, mis üldarvestuses andis mehele 7. koha. Meistrivõistluste kolmandaks tuli ajaga 2:32:01 Dmitri Aristov, kes lõpetas üldarvestuses maratoni kaheksandana.

Naistest oli maratoni kiireim keenlanna Irene Chepkirui, kes läbis distantsi ajaga 2:34:40. Teiseks tuli Marta Markos Ayele (aeg 2:39:51) Etioopiast ja kolmandaks venelanna Anastasia Kušnirenko (aeg 2:48:51).

Naistest võitis Eesti meistritiitli maratonijooksus Lily Luik, kes ajaga 2:50:17 jooksis oma isikliku rekordi ja platseerus sellega naiste arvestuses 4. ja üldarvestuses 25. kohale. Ajaga 3:00:00 jooksis end Eesti meistrivõistluste hõbedale Olga Andrejeva ning kolmanda koha saavutas ajaga 3:05:18 Grete Tõnne. Üldarvestuses olid Andrejeva ja Tõnne vastavalt 47. ja 70. kohal.

Viimased kommentaarid

Kommentaarid on kirjutatud EWR lugejate poolt. Nende sisu ei pruugi ühtida EWR toimetuse seisukohtadega.
Tarmo Laasi10 Sep 2013 14:51
Kes need subjektid (provokaatorid) on kes kutsuvad Eestisse - me Kalli Kodumaale kontvõõraid meile kaugel olevatest eeldan juba olemuslikult vaenulikest piirkondadest!? Füüsiliselt vastik on Eesti territooriumil isegi näha siia mittesobivaid võõraid! Wabad mehed Muinasajal haarasid sel juhul relva ja jutt oli lühike! Ja ärge rääkige poliitkorrektsusest - juba see väljend nagu ka tolerants ajavad oksele!