WTA finals: Kontaveit võitis esimese mängu Krejcikova vastu 6:3, 6:4
Sport | 10 Nov 2021  | EWR OnlineEWR
Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 8.) võitis Mehhikos Guadalajaras peetaval WTA finaalturniiri avaringis tänavuste Prantsusmaa lahtiste võitja, tšehhitari Barbora Krejcikovaga (WTA 3.) 6:3, 6:4.

Loading Twitter content

An error occurred while retrieving the Tweet. It might have been deleted.

Kohtumine kestis tund ja 15 minutit. Kontaveit on enda viimasest 29 mängust nüüd võitnud 27, neist 11 järjest.

"Olen väga õnnelik, et võitsin. See oli äärmiselt raske matš, pidin kõvasti võitlema," ütles Kontaveit mängujärgses intervjuus. "Serv mängis suurt rolli, esimesest servist oli palju abi. Need oleks võinud rohkem sisse minna, aga…"

Kontaveit ei loovutanud avasetis enda esimeselt servilt punktigi ja realiseeris esimese murdevõimaluse, mis tal tekkis, asudes 3:1 juhtima. Sellest piisas, et võita sett 6:3.

Juba esimese seti lõpust paremini mängima hakanud Krejcikova juhtis teise seti avageimis enda servil 40:30, aga Kontaveidil õnnestus taas murda ning siis 2:0 ette minna. Seitsmendas geimis oli eestlannal veel üks murdepall, aga selle suutis Krejcikova päästa ja Kontaveit võitis lõpuks seti 6:4.

Kontaveit servis kaheksa ässa ja tegi kolm topeltviga, Krejcikova sai kirja kaks ässa ja viis topeltviga. Kontaveidi esimese servi õnnestumisprotsent oli vaid 45,8, aga ta võitis esimeselt servilt lõpuks 85 protsenti punktidest. Krejcikova vastavad näitajad olid 57 ja 76.

Äralöökidest teenis Kontaveit 17 ja Krejcikova 20 punkti, lihtvigu kogunes eestlannal 16, tšehhitaril aga koguni 34. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 61 ja Krejcikova 49.

Kontaveit realiseeris kolmest murdevõimalusest kaks, Krejcikoval ei olnud mängu jooksul ühtegi murdepalli.