Soome alistas üllatuslikult Venemaa ja jõudis finaali ERR (1)
Rahvusvahelised uudised | 25 May 2019  | EWR OnlineEWR

Jäähoki MM
täna kell 01.48
Soome koondise kapteni Marko Anttila värav viis Soome finaal
Jäähoki MM-i poolfinaalis alistas Soome koondis üllatuslikult Venemaa tulemusega 1:0.

Kuigi kohtumise algus oli väga kiire, siis hiljem mängisid meeskonnad rahulikumalt ning hakati otsima pigem vastaste vigu. Neid aga ei leitud ja nii lõppes esimene kolmandik 0:0 viigiseisul. Ka teisel perioodil ei õnnestunud kummalgil meeskonnal litrit vastase võrku visata.

Otsustaval kolmandikul viskas Soome koondise kapten Marko Anttila võiduvärava ning viis meeskonna üllatuslikult finaali. Anttilal oli tähtis roll ka Soome koondise jõudmisel poolfinaali, sest mäletatavasti viskas just tema tiitlikaitsja Rootsi vastu viigivärava poolteist minutit enne lõpusireeni. Soome koondise väravas kaitset 32 pealeviset Kevin Lankinen.

Enne kohtumist: Venemaa on mänginud Slovakkias peetavat turniiri eksimatult - alagrupis alistati kõik seitse vastast ja vaid Läti sai väiksema kui kolmeväravalise kaotuse (3:1).

Veerandfinaalis ameeriklastega oli juba keerulisem. Venemaa haaras avakolmandikul 2:0 eduseisu ja lasknud vastast kordagi viigini, aga võitis minimaalselt 4:3.

Soome turniir on olnud mitmekesisem, alustati küll väärt võiduga Kanada üle (3:1) ja saadi jagu ka võõrustajatest (4:2), kuid siis kaotati lisaajal USA-le (2:3) ja viimases voorus ka Saksamaale (2:4).

Veerandfinaalis ootas soomlasi naaber Rootsi ja tasavägises mängus tuli 5:4 lisaajavõit. Seejuures väljus meeskond 1:3 ja 3:4 kaotusseisudest ning poolteist minutit enne normaalaja lõppu oli 4:3 juhtimas Rootsi.

Toimetaja: ERR Sport

Viimased kommentaarid

Kommentaarid on kirjutatud EWR lugejate poolt. Nende sisu ei pruugi ühtida EWR toimetuse seisukohtadega.
vaatleja26 May 2019 04:16