Prantsusmaa teist korda maailmameister! Horvaatide omavärav, VAR, Pogba ja Mbappe tõid Prantsusmaale 4:2 võidu Horvaatia üle DELFI
Sport | 15 Jul 2018  | EWR OnlineEWR

Madis Kalvet
reporter
Maailmameister Prantsusmaa.
Prantsusmaa jalgpallikoondis krooniti teistkordselt maailmameistriks, kui Venemaal toimunud MM-i finaalis alistati 4:2 Horvaatia.

Üldse kolmandat korda MM-finaalis mänginud Prantsusmaa esimene triumf pärines 1998. aasta koduselt finaalturniirilt. Nende teine finaal 2006. aastal tõi aga kaotuse Itaalialt. Horvaatia koondise jaoks oli lõppenud turniir läbi aegade parim. MM-finaalis mängisid horvaadid esmakordselt.

Prantsusmaa asus finaali juhtima juba 18. minutil, kui Horvaatia koondise ründaja Mario Mandžukic saatis palli peaga enda väravasse. Eelnevalt oli Prantsusmaa äss Antoine Griezmann välja petnud karistuslöögi, mida ta ka ise andma läks. Teravale karistuslöögile sai õnnetult pea vahele aga Mandžukic ja pall maandus Horvaatia koondise väravas.

Horvaatia vastas aga kiirelt ning 28. minutil pani prantslaste võrgu sahisema Ivan Perišic. Luka Modric mängis karistuslöögi äärele ning horvaadid võitsid kolm õhuvõitlust ning lõpuks pani Perišic palli kindlalt posti äärde.

Veidike hiljem oli Perišic taaskord aktsioonis, kuid seekord juba negatiivses võtmes. Nurgalöögi järel tegi ta käega ebavajaliku liigutuse ning mängis kogemata käega palli. Peakohtunik Nestor Pitana konsulteeris VAR-iga ning määras penalti. 11 m karistuslöögi realiseeris 39. minutil Griezmann.