Olesk võitis Bakuus hõbeda
Sport | 03 Sep 2023  | Margus JukkumEWR
Bakuus, Azerbaijanis, äsja lõppenud laskespordi maailmameistrivõistlustel võitis eestlane Peeter Olesk hõbemedali täiskaliibrilise (center-fire) püstoli harjutuses.

Varem selles portaalis ma olen kirjutanud Oleski tulemusest Bakuus olümpia kiirlaskmises, kus ta tuli kaheksandale kohale. Tulemus oli tähtis, kuna sellega Olesk teenis Eestile ühe laskespordi pääsme Pariisi olümpiamängudele.

Peeter Oleski tippvorm Bakuu MM'il kandis üle ka teistele aladele, mida ei ole küll olümpial kavas, aga mida on aastaid rahvusvahelistel võistlustel lastud. Kuna täiskaliibrilise püstoli harjutus ei ole olümpiaala, siis sellega kaasnev medalivõit toob Oleskile ainult tunnustust ja teadmist, et sellel alal ta on maailmas number kaks.

Võistlus toimib kahes etapis. Esmalt lastakse 30 lasku ringmärki viie lasu seeriate kaupa. Antud aega igale seeriale on 5 minutit. Siin Olesk oli kuuendal kohal 289 silmaga. Sellele järgnes kiirlaskmise etapp, 30 lasku, jälle viielasulistes seeriates, märklauale mis ilmub kolmeks sekundiks, millele järgneb seitsmesekundine vahe, kus laskja peab oma käe langetama vähemalt 45 kraadini horisontaalsest. Siin tabas Olesk 295 silma, mis andis kokku 584 silma.

Maailmameistriks tulnud sakslane Christian Reitz lasi samuti 584 silma aga temal oli 23 naba või sisekümneid Oleski seitsmeteistkümnele.

Standardpüstoli harjutuses, mis ka ei ole olümpiaala, Peeter Olesk lasi 567 silma ja saavutas sellega kaheteistkümnenda koha.