Kontaveiti triumf Peterburis
Sport | 13 Feb 2022  | Margus JukkumEWR
Anett Kontaveit. Foto Reuters
Anett Kontaveit (WTA 9) võitis Peterburgi Trofee (WTA 500 turniir) jõulises finaalis kreeklanna Maria Sakkari (WTA 7) üle 5-7, 7-6 (7-4), 7-5. Matš kestis 2 tundi ja 57 minutit.

Esimeses setis Anett Kontaveit juhtis 5-2 eduseisus aga Maria Sakkari tegi suurepärase tagasituleku, võites viis geimi järjest ja sellega ka seti 5-7.

Teine sett algas kohe murdega ja Sakkari läks juhtima 2-0. Sakkari edu oli siiski üürike, kuna Kontaveit suutis omakorda murda tagasi. Mängiti edasi tasaseisus kuni kaheteistkümne geimini kui Sakkari servil Kontaveidil oli käes murdepall (mis oli ka sett-pall) mida Anett ei suutnud ära realiseerida. Mäng läks edasi otsustavasse kiirlõppmängu mida eestlanna suutis võita.

Kolmandas setis Sakkari kohe murdis Kontaveiti ja dikteeris seti käekäiku kuni üheksanda geimini. Siis suutis Anett omakorda murda Sakkarit ja hoida oma servigeimi ja siis teist korda murda oma vastast ja servida välja matši võidu. Võit oli Anett Kontaveidi kuues karjääri WTA tuniiri võit. Sellest viis võitu on toimunud viimase seitsme kuu jooksul. Kahtlemata Anett Kontaveit on jälle saanud hoo sisse eriti siseväljakutel mängitavatel matšidel. Ta on kuues naistennisist peale 1990. aastat, kes on suutnud võita 20 järjestikku matši siseväljakutel.

Loading Twitter content

An error occurred while retrieving the Tweet. It might have been deleted.
Auhinnaraha Peterburgi võitjale oli $108,000 USA dollarit millele Anett lisas 470 WTA punkti. Selle punkti saagiga peaks Anett Kontaveit tõusma uuel nädalal kuuendale kohale WTA edetabelis.

Peale võitu Anett kinnitas, et ta ei mängi Dubai turniiril mis pidi algama juba 14. veebruaril. Ta kogub jõudu, et tulla uuesti väljakule Dohas kus leiab aset WTA 1000 kategooria turniir 2.3 miljoni USA dollari suuruse auhinnafondiga. Doha turniir algab 20. veebruaril. Väike paus kulub ära mitte ainult Anett Kontaveidil toibumiseks, vaid ka tema treener Dmitri Tursunovile, kes viibis kogu Peterburgi turniiri vältel haigena hotelli karantiinis.