Kontaveit võitis karjääri kolmanda WTA turniiri (1)
Sport | 26 Sep 2021  | EWR OnlineEWR
Eesti tennisist Anett Kontaveit (WTA 30.) alistas Tšehhis Ostravas peetud WTA tenniseturniiri finaalis 6:2, 7:5 kreeklanna Maria Sakkari (WTA 12.) ja võitis karjääri kolmanda WTA turniiri.

See on Kontaveidile vähem kui kuu aja jooksul teine WTA turniirivõit, augusti lõpus triumfeeris ta Clevelandis.

Kontaveit alustas mängu suurepäraselt ja pääses murdega 3:1 juhtima. Teise murde sai ta kaheksandas geimis, võites seti kindlalt 6:2. Eestlanna tegutses pea eksimatult, tehes kogu seti peale vaid kolm lihtviga. Agressiivselt mänginud eestlanna oli ka servil suurepärane, kaotades avasetis enda pallingul vaid kaks punkti.

Teine sett kujunes tasavägisemaks. Kohe avageimis pidi Kontaveit murdepalli päästma, aga see jäi ka kogu matši ainsaks murdepalliks. Sakkari võitles kõvasti, aga eestlanna 6:5 edus servides jäi kreeklanna 0:40 taha ja Kontaveit realiseeris esimese matšpalli, võites teise seti 7:5.

Kohtumine kestis pisut üle pooleteise tunni. Kontaveit servis mängu jooksul kaks ässa, tema esimese servi õnnestumisprotsent oli 78 ja ta võitis esimeselt servilt 76 protsenti punktidest – esimeses setis oli see number koguni 93. Sakkari sai kirja kolm ässa ja ühe topeltvea, tema esimese servi õnnestumisprotsent oli 67 ja ta võitis esimeselt servilt 65 protsenti punktidest.

Kontaveit alistas Ostravas avaringis võitluslikus mängus 6:4, 6:4 rumeenlanna Sorana Cirstea (WTA 37.), teises ringis näitas eestlanna suurepärast mängu ja oli 6:3, 6:4 parem 9. asetatud hispaanlanna Paula Badosast (WTA 27.). Veerandfinaalis alistas eestlanna valitseva olümpiavõitja, šveitslanna Belinda Bencici (WTA 11.) 6:4, 6:3 ning poolfinaalis oli ta kindlalt 6:0, 6:4 parem kodupubliku ees mänginud Petra Kvitovast (WTA 10.). Ehk eestlanna alistas järjest maailma 11., maailma 10. ja maailma 12. reketi.

Viimased kommentaarid

Kommentaarid on kirjutatud EWR lugejate poolt. Nende sisu ei pruugi ühtida EWR toimetuse seisukohtadega.
Lumpy27 Sep 2021 03:30
Tubli noor eesti naine. Uuest treenerist kasu.