Kontaveit võidutses Moskvas
Sport | 24 Oct 2021  | EWR OnlineEWR
Anett Kontaveit
Eesti parim tennisist Anett Kontaveit (WTA 20.) võitis Moskvas toimunud WTA 500 kategooria tenniseturniiri, kui alistas finaalis venelanna Jekaterina Aleksandrova (WTA 37.) 4:6, 6:4, 7:5.

Avasetis võitis Aleksandrova esimeselt servilt 77-protsendilise täpsuse juures 83 protsenti mängitud punktidest (19/23). Kontaveit päästis sealjuures ka kuus murdepalli, avaseti ainus murre tuli viiendas geimis.

Aleksandrova jätkas hästi ka teise seti alguses, kui lubas Kontaveidile tema kahel esimesel servigeimil vaid kolm punkti ning läks 4:0 juhtima. Eestlanna suutis aga raskest seisust välja tulla, murdis puusavalu käes vaevelnud Aleksandrova servi kolmel korral ehk võitis järjest kuus geimi ning viis mängu otsustavasse setti.

Viimases setis jätkus äärmiselt tasavägine mäng üheksanda geimini, kui Aleksandrova suutis murda ning alustas turniirivõidule servimist, kuid Kontaveit näitas taas oma tugevust ja murdis kohe vastu. Seejärel võitis ta ka 11. ja 12. geimi ning kogu kohtumise kahe tunni ja 25 minutiga.

Kontaveidi esimese servi õnnestumise protsent oli lõpuks 57 Aleksandrova 65 vastu, esimeselt servilt võitis eestlanna 69 protsenti mängitud punktidest venelanna 70 vastu. Teisel servil oli vastavaks protsendiks 51 ja 35.

"Jekaterina mängis nii head tennist, tahan sind ja su tiimi tugeva nädala eest õnnitleda," rääkis Kontaveit pärast finaali lõppu väljakul. "Tahan tänada oma treenerit Dmitri [Tursunovi], kes on mind toetanud ja loodan, et saame koostööd veel pikalt jätkata. Mul on nii hea meel, et saame taas publiku ees mängida: aitäh kõigile, kes siia meid toetama tulid! Muidugi tahan tänada ka oma perekonda ja sõpru, kes mind toetavad: ilma teieta ei oleks ma siin!"

Sel aastal juba viiendat korda WTA turniiri finaali jõudnud Kontaveidile oli see hooaja kolmandaks võiduks, Aleksandrova alistamisega teenis eestlanna oma hooaja 40. võidu. Järgmisel nädalal mängib Kontaveit Rumeenias toimuval WTA 250 kategooria turniiril.