Kontaveit võidukas esimeses ringis, Kanepi kaotas teises ringis
Sport | 01 Sep 2021  | EWR OnlineEWR
Anett Kontaveit. Autor/allikas: SCANPIX/AFP
Eesti tennisist Anett Kontaveit (WTA 28.) alustas USA lahtiseid tennisemeistrivõistluseid kindla võiduga, kui alistas austraallanna Samantha Stosuri (WTA 186.) 6:3, 6:0.

Avasetis pakkus kogenud Stosur tugevate servidega Kontaveidile vastupanu, kuid kaotas lõpuks kaheksandas geimis neljandal murdevõimalusel oma pallingu.

Teises setis oli Kontaveit tugev nii servil kui tõrjudes ja murdis 37-aastase austraallanna kolmel korral. Avasett kestis 39, teine sett 33 minutit.

Teises ringis kohtub Kontaveit Hispaania tennisisti Cristina Bucsa ja šveitslanna Jil Teichmanni vahelise kohtumise võitjaga.

Samuti esiringis võitnud Kaia Kanepi (WTA 70.) pidi kahjuks teises ringis tunnistama Kanada tõusva tähe Leylah Fernandeze (WTA 73.) 7:5, 7:5 paremust.

Esimeses setis oli Kanepil kokku neli murdepalli, neist kaks seisul 4:4, kuid eestlannal ei õnnestunud ühtegi ära kasutada. Seisul 5:6 realiseeris Fernandez esimese settpalli ja võitis seti 7:5.

Teises setis murdis Kanepi kohe Fernandeze servi ja asus 2:0 juhtima. Kanepi 3:2 ja 40:30 eduseisul katkestati mäng mõneks ajaks vihma tõttu, kuid jätkates tundus, et eestlanna on endiselt sama heas hoos kui setti alustades – Kanepi asus 5:3 juhtima ja seisul 5:4 oli tal ka kaks settpalli. Fernandez suutis need päästa ning seejärel päästis ta Kanepi servil veel kaks settpalli, saades murde tagasi. Lõpuks võitis kanadalanna neli geimi järjest, realiseerides esimese matšpalli.

Kohtumine kestis pea kaks tundi.

Kolmandas ringis läheb 18-aastane Fernandez vastamisi tiitlikaitsja Naomi Osakaga (WTA 3.), kes pääses mänguta edasi, kuna Olga Danilovic oli tervislikel põhjustel sunnitud matšist loobuma.