Kontaveit pigistas välja vaevalise võidu Alexandrova üle
Sport | 22 Apr 2022  | Margus JukkumEWR
Anett Kontaveit (WTA 6) pigistas välja vaevalise võidu Ekaterina Alexandrova (WTA 39) üle Stuttgardi Porsche Tennis Grand Prix (WTA 500) turniiri teises ringis 2-6, 6-3, 7-6 (5).

Esimene sett algas servi võitudega mõlema mängija poolt. Kolmandas geimis Kontaveit hakkab tegema jämedaid lihtvigu, kusjuures Alexandrova eeskäe löögid muutuvad aina teravamaks ja Alexandrova murrab Kontaveidi servi. Sellega Alexandrova sattus hoogu ja võitis järgnevad viis geimi. Seis on 1-5, enne kui Anett suudab oma servilt veel ühe mängu võita ja ta tundub kuidagi rõhutud meeleolus. Kuuendal geimil Alexandrova juhib 40-0 ja ta teeb kaks topeltviga, enne kui ta suudab ühe tagakäe krossiga, mis tabab võrgulinti ja õnnega pooleks põrkab teispool võrku, võita seti.

Teises setis esimese kolme geimi jooksul mõlemad mängijad hoiavad oma servi. Alles neljandas geimis saab Anett kaks murdepalli, aga neist ei tule midagi välja. Tuleb veel kolmas murdepalli võimalus, aga selle lööb eestlanna võrku. Alexandrova lõpuks võidab selle geimi ässaga. Aga ei hullu, seis on 3-2.

Kuuendas geimis Anett saab uuesti kaks murdepalli ja lõpuks realiseerib nendest esimese ning murrab sellega Alexandrovat. Enda järgneva servivõiduga Anett juhib 5-2 ja seti võit paistab kindel. Alexandrova, kuigi ta enesekindlust on tabanud löök, suudab hoida oma servi enne kui Anett paneb seti kotti 6-3.

Kolmas sett algab tasakaaluka vägikaika veoga. Alles viiendas geimis, kui seis on 2-2, läheb Anett kiirelt juhtima 0-30 Alexandrova servil ja saab kaks murdepalli ja realiseerib esimese. Peale enda servi võitu Anett juhib 4-2. Olles ainult murdega ees, mängitakse servil kuni seis on 5-4 ja Anett alustab servimist matši võidule. Täiesti ootamatult Anett leiab ennast 0-40 kaotusseisus ja Alexandrova murdega toob mängu viiki 5-5. Finišijoonel olles Anett komistas, või nii see vähemalt tundus. Alexandrova hoiab oma servi kindlalt ka järgnevas geimis ja seis on nüüd 5-6. Siin algab saamatu rupjamine Anetti poolt. Mängitakse koguni kolm tasamängu, enne kui Anett suudab sellele jandile joone alla tõmmata ässaga.

Algab kiire lõppmäng mis oli siiski halastuslikult kiire, kuna Anett suudab esimese matšipunkti realiseerida, võites seti 7-6 (5). Sellega Kontaveit tõstis oma järjestikuse võidunumbri siseväljakutel kahekümnekahe peale.

Eestlanna järgmine vastane on valgevenelanna Aryna Sabalenka (WTA 4), kellega ta on varem mänginud kolmel korral ja keda ta ei ole seni suutnud võita. Uus päev, uus lahing