Kontaveit kaotas ülinapilt Austraalias.
Sport | 06 Jan 2023  | Margus JukkumEWR
Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 17) kaotas napilt hiinlanna Qinwen Zhengile (WTA 28) 6-1, 4-6, 7-6(7).

Avaringi matšis, Adelaide International 1 (WTA 500) turniiri esimeses setis oli Kontaveidi mäng täiesti jõuetu. Sett, mis kestis vaevalt pool tundi, jäi Kontaveit alla 6-1. Tal oli kolm murdepalli, aga ta ei suutnud neist ühtegi realiseerida, kusjuures Zheng, kellel oli ka kolm murdevõimalust, pani maksma neist kaks.

Mis mind üllatas kõige rohkem, olid Zhengi tugevad ja täpsed löögid. Kontaveit küll harrastab kiiret ja jõulist mängu, aga kui see sul hetkel ei toimi, siis peaks ehk taktikaliselt olukorda ümber hindama.

Teist setti alustab Kontaveit kohe ässaga ja kuigi ta mäng on loid, ta suudab geimi siiski võita. Mulle tundus ka esimese seti jooksul, et Kontaveidil oli pisut probleeme ajastamisega, kus vastase pallid tihti lendasid vastu ta reketi raami ja sealt auti.

Zheng hoiab oma servi ja viigistab seisu 1-1. Siis, Kontaveidi servil teisel murdepallil, ta murrab ja läheb juhtima. Üks nõrgemaid lülisi Kontaveidi mängus on ta teine serv, mis tihti on pehme ja rünnatav. Selles matšis tuleb see eriti esile.

Zheng kindlustab oma murret servihoiuga ja nüüd juhib 3-1. Järgmises geimis Kontaveit on ikka kimbutuses oma teise serviga ja Zheng saab jälle murdepalli. Seekord Kontaveit suudab selle päästa ja pingutada geimi välja võiduni. Seis 2-3. Kontaveidi treener Torben Beltz vaatab seda kõike suurte silmadega ja löödud ilmega, nagu ei tahaks päris uskuda seda kõike, mis on toimumas mänguväljakul.

Alles kaheksandas geimis suudab Kontaveit viigistada seisu murdega. See toimub peamiselt tugevama servi toel ja kannatliku mänguga, kus pallivahetused on pikemad ja eestlanna suudab jooksutada Zhengi mööda tagajoont äärest ääreni. Oma järgneva servihoiuga Kontaveit nüüd juhib setti 5-4. Kontaveidi taseme ja intensiivsuse tõus kandub üle ka järgmisse geimi. Zhengi servil läheb eestlanna kähku juhtima 0-40. Tal on nüüd koguni kolm setipunkti. Zheng päästab esimest kaks murdepalli võimsate servidega. Alles kolmandal setipunktil suudab Kontaveit seti paika panna. Selle minispurdiga on ta viimased kolm geimi järjestikku võitnud.

Kolmas sett mängitakse täiesti tasavägiselt 6-6 ning matš kandub üle kiiresse lõppmängu. Lõppmäng muutus täiesti närvide prooviks, milles ka õnn mängis olulist rolli. Viik lõppmängus püsis kuus-kuueni kuni Kontaveit oma servil läks juhtima 7-6. See tähendas, et eestlannal oli matšpunkt. Selle punkti mängus toimus pikk ja pingeline pallivahetus, kus lõpuks võrgulindi abil Zheng võidab punkti. Zheng siis tugevate servidega võidab kaks järgnevat punkti ja sellega ka matši, 6-0, 4-6,7-6(7).