Kontaveit kaotas Itaalias, Kanepi marsib edasi Pariisis
Sport | 11 May 2022  | Margus JukkumEWR
Eesti esirekett Anett Kontaveit (WTA 5) kaotas oma esimese matši Itaalias Internazionali BNL D'Italia (WTA 1000) turniiril kroaatlanna Petra Martici (WTA 47) vastu 2-6, 3-6.

Matš algas lootustäratavalt kui Anett Kontaveit kohe murdis esimeses geimis Martici ja suutis ka enda servi hoida, minnes kiirelt juhtima 2-0. Kahjuks sinna see kõik jäi. Sealt edasi ei suutnud eestlanna esimeses setis geimigi võita. Oli ilmne, et Kontaveit, kes oli haiguse tõttu Madriidi turniiri vahele jätnud, ei olnud veel täiesti taastunud. Martic vist üsna pea aimas, et Kontaveidiga kõik ei ole korras ja hakkas kasutama korduvalt alalööke mis sundisid eestlannat, kes mängis poolteist meetrit tagajoone taga, võrgu juurde jooksma. See taktika võttis Kontaveidilt võhma kiirelt välja ja ta varsti ei üritanudki nendele löökidele järele joosta. Paaril korral oli selgelt näha, et Kontaveit üritas väsimusest sumbutada haigutust.

Teine sett kulges sarnaselt esimesega. Kui Kontaveidi füüsiline vorm oli küsimärgi all, siis mängupraktika liival tundus samuti probleem Kontaveidi esituses, eriti liikumine. Sel hooajal napib Kontaveidil mänge ja matšikogemusi liival. See kõik on murettekitav Rolanda Garrose suure slämmi eel.

Pariisis Eesti teine reket Kaia Kanepi (WTA 46) valmistub ette Prantsusmaa lahtistele, mängides madalama astmega Trophee Lagardere (WTA 125) turniiril. Seal ta uuesti kohtus teises ringis teismelise tšehhi ürgtalendi Linda Fruhvirtovaga (WTA 202) keda ta Madriidis võitis 6-3, 6-4. Pariisis Kaia võidunumbrid olid 7-6(4), 6-4. Kanepi pääses selle võiduga veerandfinaali. Tema vastaseks saab olema šveitslanna Joanne Zuger (WTA 215) ja kroaatlanna Donna Vekic (WTA 106) vahelise matši võitja.