Kontaveit jõudis Moskva turniiril poolfinaali
Sport | 22 Oct 2021  | EWR OnlineEWR
Anett Kontaveit. Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix
Anett Kontaveit (WTA 20.) jõudis Moskvas peetaval WTA 500 kategooria tenniseturniiril poolfinaali, olles 48 minutit kestnud matšis 6:1, 6:1 parem 2. asetatud hispaanlanna Garbine Muguruzast (WTA 5.).

See on Kontaveidi karjääri 15. võit maailma esikümnesse kuuluva mängija üle. Kontaveit on enda viimasest 21 mängust võitnud 19 ja ta on jõudnud sel hooajal nüüd viiendat korda poolfinaali.

Kontaveit asus avasetis murdega 3:0 juhtima ja murdis uuesti kuuendas geimis, võites seti kindlalt 6:1.

Teises setis murdis Kontaveit kohe Muguruza servi, aga jäi siis enda pallingul 0:40 taha. Eestlanna võitles raskest seisust välja ja murdis kohe uuesti Muguruza servi, asudes 4:0 juhtima. Kontaveidil oli ka murdepall, et 5:0 ette minna, aga selle suutis Muguruza päästa ja servi hoida. Uuesti murdis Kontaveit seitsmendas geimis, võites Muguruza pallingugeimi nulliga.

Nii rünnakul kui kaitses suurepärast mängu näidanud Kontaveit võitis mängitud punktidest 54 ja Muguruza 22.

Äralöökidest teenis Kontaveit 22 ja Muguruza kaks punkti, lihtvigu kogunes eestlannal kümme ja hispaanlannal 23. Kontaveit servis kuus ässa ja tegi ühe topeltvea, Muguruza sai kirja kaks topeltviga.

Poolfinaalis läheb Kontaveit vastamisi tšehhitari Marketa Vondroušovaga (WTA 35.), kes oli tund ja kümme minutit kestnud kohtumises 6:4, 6:2 parem turniiril neljandana asetatud venelanna Anastassia Pavljutšenkovast (WTA 16.).

Varem on nad omavahel mänginud kahel korral ja mõlemad senised matšid on võitnud 22-aastane vasakukäeline tšehhitar. Viimati olid nad vastamisi tänavu Wimbledoni avaringis, kus Vondroušova jäi peale 2:6, 6:4, 6:2.