Kontaveit jõudis Melbourne'is finaali, mida ei peeta, Kanepi kaotas finaalis Elise Mertensile (Belgia)
Eestlased Austraalias | 07 Feb 2021  | EWR OnlineEWR
Kaia Kanepi Autor/allikas: SCANPIX/Reuters
Pea kaheksa-aastase vaheaja järel WTA turniiril finaali jõudnud Kaia Kanepi (WTA 94.) kaotas Melbourne'is toimunud WTA 500 kategooria turniiri Gippsland Trophy tiitlimatšis belglannale Elise Mertensile (WTA 20.) 4:6, 1:6.

Turniirile seitsmenda asetuse teeninud belglanna mängis finaalis suurepäraselt ja sai Kanepi tugevate löökide tõrjumisega hästi hakkama. Avasetis murdis Mertens kohe teises geimis ja läks 3:0 juhtima; kuigi Kanepi murdis üheksandas geimis, vastas Mertens kohe samaga ja võitis avaseti 42 minutit kestnud mängu järel.

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 23.) jõudis Melbourne'is nn isolatsioonimängijate turniiril ehk WTA 500 kategooria turniiri Grampians Trophyl finaali, mida aga paraku ei peeta. Võitluslikus poolfinaalis sai Kontaveit 2:6, 6:3, 11:9 jagu kreeklanna Maria Sakkarist (WTA 22.).

Kuna esmaspäeval algab aasta esimene suure slämmi turniir ehk Austraalia lahtised, otsustas WTA, et finaalmängu ei mängita ning mõlema poolfinaali võitja teenib finalisti edetabelipunktid ja auhinnaraha.