Kontaveit jõudis Dohas finaali
Sport | 25 Feb 2022  | Margus JukkumEWR
Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 7) on teist korda oma karjääri jooksul jõudnud finaali WTA 1000 tasemega turniiril. Täna mängis ta Dohas poolfinaal matšis lätlanna Jelena Ostapenko (WTA 13) vastu. Kontaveit võitis esimese seti jõuliselt 6-1. Esimese seti määrav moment toimus, kui seis oli 2-2, Ostapenko oma servigeimiga juhtimas 40-0. Lätlanna näiliselt servis ühe ässa, et võita geimi aga Kontaveit apelleeris kotkasilmale kus selgus, et pall oli napilt väljas. Siit edasi järgnevas 26 mängitavast punktist võitis Anett Kontaveit 24. Tundus, et Ostapenko mäng oli liimist lahti läinud.

Teine sett oli palju tasavägisem täitsa lõpuni välja. Kui seis oli 5-4 Anetti juhtimisel ja Anett oli servimas, siis Ostapenko ei suutnud ära realiseerida kahte murdepalli võimalust. Anettil oli aga omamoodi pööraselt õnne kui ühel murdepalli kaitsel ta vaevalt suutis oma reketiga tabada Ostapenko tugevat tagakäe lööki. Anetti ebaõnnestunud nõrk löök oli kindlapeale lendamas võrku aga imekombel riivas võrgu ülemist riba ja langes vastase poolele. Peale seda Anett säilitas närvi ja servis geimi ja ka matši võidule 6-4. Ei saa mainimata jätta, et otsustavaks teguriks võidu juures oli Kontaveidi tugev servimine. Teises setis kus mõlemad mängijad võitsid 63.6% punkte oma esimesest servist, Kontaveit võitis 50% oma punkte teiselt servilt Ostapenko 42.9% vastu. See tundus olevat määrav faktor.

Finaalis kohtub Kontaveit poolatar Iga Swiatekiga (WTA 8) kellega ta on varem kohtunud neljal korral. Nende omavaheline seis on 2-2.

Doha finaal on vaadatav laupäeva hommikul Kanadas kell 10 TSN 4 vahendusel ja lubab olla põnev. Võidu puhul on Anett Kontaveidil võimalus tõusta WTA edetabelis esiviisikusse.