Kontaveit ja Kanepi mõlemad kaotasid
Sport | 14 Mar 2022  | Margus JukkumEWR
Mõlemad Kontaveit kui ka Kanepi langesid kolmandas ringis Indian Wells tenniseturniiril.

Eesti teine reket Kaia Kanepi (WTA 63) kaotas oma kolmanda ringi matši Indian Wellsi turniiril inglanna Harriet Darti (WTA 122) vastu 6-7(4), 6-2. Kanepi vaevles oma servigeimiga, kuigi juhtis esimest setti 5-2, siiski lasi oma eduseisu käest libiseda ja kaotas 6-7(4). Teises setis inglanna haaras ohjad oma kätte võidunumbriga 6-2.

Eesti esimene reket Anett Kontaveit (WTA 5) võitles täna väljakul peaaegu kolm tundi tšehhitar Markéta Vondroušovága (WTA 30) ja jäi alla 6-3, 5-7, 7-6(5). Kuumal (29 kraadi C) päeval mõlemad naised tundusid füüsiliselt väsinud. Peale teist setti Vondroušová isegi võttis meditsiinilise pausi kus tema vasakut jalga tohterdati.

Vondroušová alustas teist setti hästi, võites oma servigeimi nulliga. Ta on ilmselt üle saanud tõsisest käerandme vigastusest mis teda mõneks ajaks kõrvaldas peale eelmise aasta esitust Prantsuse lahtiste finaalis. Kontaveit omalt poolt alustab teist setti rabedalt ja kaotas geimi topeltveaga. Tšehhitar läks juhtima 3-0. Anett siiski suutis viigistada seisu 3-3 järjestiku geimi võitudega. Mõlemad hoidsid oma servi kuni seis oli 6-5 Vondroušová edu. Anett alustas oma servigeimi ja langes kiiresti 0-40 kaotusseisu ja lõpuks kinkis oma vastasele setivõidu topeltveaga 5-7.

Kolmas sett oli üpris kummaline. Esimest viis geimi tõid viis servimurret. Kumbki naine ei suutnud servi hoida. Lõpuks kuuendas geimis Anetti serv jäi peale ja ta läks juhtima 4-2. Ka Vondroušová suutis oma järgmist servigeimi võita ja viigistab seisu murdega. Järgneval geimil oli Anettil suurepärane võimalus murda kui Vondroušová alustas topeltveaga ja kiirelt langes 15-40 kaotusseisu. Vondroušová aga lahendas olukorra kahe võimsa ässaga. Mäng läks edasi kiiresse lõppmängu kus Kontaveit jäi alla 5-7.

Anetti mäng mida me tavaliselt näeme koosneb enamjaolt väga agressiivsete ja täpsete tagajoone löökidest. Selles matšis Vondroušová mängis rohkesti filigraanseid ja vindilisi lööke mis tõmbasid Anetti võrgu juurde. Anetti võrgumäng ei olnud täitsa tasemel ja tõttöelda jäi tal ka õnnest pisut puudu.

Suur üllatus oli näha Vladimir Ivanovi istumas Kontaveidi loožis. Teatati, et mitmekordne Eesti meister on asendamas Dmitri Tursonovit kes on Anetti alaline treener, kuna Tursonov ei saanud USA'sse sõita. Ivanov aitab ka Anetti järgneval Miami turniiril. Tahaks loota, et see olukord laheneb varsti, sest just Tursonovi käe all eelmisel aastal Kontaveidi mäng puhkes õitsema.