Kontaveit alistas Kerberi Stuttgardi esimeses ringis
Sport | 21 Apr 2022  | Margus JukkumEWR
Anett Kontaveit (WTA 6) alistas Angelique Kerberi (WTA 17) Stuttgardi Porsche Tennis Grand Prix (WTA 500) turniiri esimeses ringis 3-6, 6-4, 6-4.

Esimene sett algas Eesti esireket Anett Kontaveidile nürilt. Tundus, et ta sihik ei olnud päris paigas ja ta kaotas esimese geimi oma servilt kerge lihtveaga. Anetti tagajoone tõrjelöögid kuidagi lendasid pikaks. Angelique Kerber hoidis vaeva nägemata oma servi ja enne kui publik sai õieti süveneda mängu, oli seis 0-2. Ilmselgelt oli näha, et see oli Anetti esimene matš sel hooajal liivaväljakul. Lisaks löögitäpsusele jäi silma Anetti lampjalgne liikumine liivaväljakul kus tuleb tihti liuelda. Liivaväljakud on ka loomult ebaühtlase kattega ja palli põrked ei ole alati ootuspärased. See omakorda põhjustab rohkem lihtvigu ja praaklööke.

Kontaveit siiski suutis samm sammult mängu süveneda ja hoidis oma järgmist servigeimi. Kerber vastab samaga, aga siis Anett suudab võita kaks mängu järjestikku ja seis saab olema 3-4. Sellest edusammust Anett kahjuks ei suutnud edasi minna. Kerber hoiab oma järgmist servigeimi ja seis on 3-5. Anett alustab servimist topeltveaga ja teisel setipunktil kingib sakslannale seti võidu topeltveaga. Seis 3-6. Rabe rabelemine eestlanna poolt.

Kontaveit alustab teist setti positiivsemalt kui kohe murrab Kerberi servigeimi kolmandal murdepalli võimalusel ja asub juhtima 2-0 enda servi hoidmisega. Siit edasi Anett kuidagi tundub rahulikum võrreldes Kerberi kehahoiakuga. Ta ilmselt näeb ja reageerib Kerberi servidele paremini ja tõrjub neid hästi. Kuuendas geimis Anett hoiab enda servi ja võidab kõik oma punktid teiselt servilt, mis on ilmselt efektiivsemaks kujunenud. Mõlemad mängijad hoiavad servi ja Anett servib seti võiduni 6-4, kaotades ainult kuus punkti oma servilt kogu teises setis.

Kolmas sett algab servi hoidudega mõlemalt mängijalt. Kolmas geim aga läks huvitavaks, kuna seal olid pikad pallivahetused ja mäng muutus füüsiliselt raskemaks. Tundus, et Kontaveit oli Kerberist pisut üle kui ta murdis sakslannat ja läks peale oma servi hoidu juhtima 3-1. Viiendas geimis Anett murrab uuesti ja juhib 4-1. Tundub, et eestlannal on võit kotis, aga Kerber, kes on endine WTA esireket ja kolme slämmi võitja, ei olnud veel valmis matši loovutama ja kohe murrab tagasi ja seis saab olema 4-2. Siit edasi mõlemad naised hoiavad servi kuni seis on 5-4 ja Anett servib välja matši võiduni. See võit oli Kontaveidi kahekümne esimene järjestikune võit siseväljakutel.

Järgmisena kohtub Anett Kontaveit venelanna Ekaterina Alexandrovaga (WTA 39) kellega ta on varem kahel korral kohanud ja võitnud mõlemad matšid. Viimane kord oli 2021 Moskvas, Kremlin Cup finaalis.