Kontaveidi siseväljaku võiduseeria läbi
Sport | 23 Apr 2022  | Margus JukkumEWR
Anett Kontaveit (WTA 6) kaotas veerandfinaalis Aryna Sabalenkale (WTA 4) 4-6, 6-3, 1-6 Stuttgardi Porsche Tennis Grand Prix (WTA 500) turniiril.

Esimene sett algab veidike ebatavaliselt. Mängitakse kolm geimi ja kumbki naine ei suuda oma servi hoida. Sabalenka on esimene, kes suudab oma servi paika panna ja seis on 1-3. Anetti teine serv on pisut pehme ja Sabalenka tõrjub neid tagasi hävitava jõu ja täpsusega, kuigi Anettil õnnestub kõigi kiuste oma servigeim võita ja seis on 2-4. Siit edasi mõlemad mängijad hoiavad servi ja valgevenelanna servib välja seti võidu, kuna ta oli ikka ühe murdega peal. Seis 4-6.

Teine sett algab kindlamalt Kontaveidile. On näha, et ta servi tase on tõusnud ja ta on kohendanud oma taktikat Sabalenka löökide tõrjumiseks. Ta nüüd saadab palle tihti tagasi aeglasemalt, kõrgete kaarlöökidega. See sunnib valgevenelannat kulutama rohkem jõudu palli lüües, selle asemel, et palli kiirust rikošetina kasutada. Sabalenka on kohati kimbatuses oma servi viskega, mis kutsub esile rohkem topeltvigu. Ta mäng on peamiselt rajatud toore jõu pruukimisele. Heal päeval on ta võimeline alla suruma maailma tipptennisistid, aga kui asjad on pisut paigast ära, siis ta lihtvigade ja topeltvigade arvud matšides on tõesti muljetavaldavad.

Anetti õnneks Sabalenka on raskustes teises setis ja eestlanna naelutab seti võidu kinni enda servil kahe ässaga. Seis 6-3.

Kolmandas setis on näha kohe alguses, et Kontaveit on füüsiliselt kurnatud. Stuttgardi turniir on olnud talle täielik väljakutse. Mõlemad eelnevad mängud Kerberi ja Alexandrovaga on olnud kolme setilised maratonid, millede võit tuli oi kui napilt kätte. Kolmandas setis Anett suudab ainult ühe geimi võidu kätte saada. Sabalenka võidab seti 6-1 ja matši 6-4, 3-6, 6-1.

Mis jäi silma on viis, kuidas see võit saavutati. Muidugi Sabalenka tugevad löögid tabasid, aga ta andis kõigile mõista, et ta ei ole ainult jõukaru. Kolmel korral olulistel punktidel kolmandas setis ta pani mängu filigraansed alalöögid või "drop shot'id" mis olid nii petlikult maskeeritud, et need tulid täiesti ootamatult mitte ainult ta vastasele, vaid ka publikule. Kõik kolm lööki õnnestusid. Ta ei ole varem selliseid tundlike lööke harrastanud. Ma arvan, et siin võis olla ka mingis mõttes mäng mängus sõnum, mida ta soovis saata Dmitry Tursunovile, Anett Kontaveidi treenerile. Tursunov enne Anettiga tööle asumist oli Sabalenka treener ja lahkus sellelt kohalt kui vahekorrad tema ja valgevenelanna vahel muutusid üpris pingelisteks.

Selle matšiga lõppes Anett Kontaveidi siseväljaku järjestikune võitude seeria kahekümne kahe võidetud kohtumisega. Tasu veerandfinaali kaotajale sel turniiril oli 17, 806 eurot ja 100 WTA punkti.

Kontaveidi järgmine turniir on Madridi lahtised (WTA 1000) mis algab aprill 28.