Kindel kaotus Kontaveidile Wimbledonis
Sport | 29 Jun 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Eesti esimene reket Anett Kontaveit (WTA 3) kaotas kindlalt teises ringis Wimbledonis Saksamaa kolmandale reketile, Julie Niemeierile (WTA 97), 4-6, 0-6.

Esimene sett algas ettevaatlikult. Mõlemad mängijad hoiavad serve. Väikesed ohumärgid on õhus eestlanna mängus, kui mitmed äralöögid lendavad napilt auti ja toovad Niemeierile kergeid punkte. Õnn soosib Niemeierit viiendas geimis, kui üks tema äralöökidest riivab võrku ja libiseb Kontaveidi poolele. See toob sakslannale esimese murdepunkti, mida ta kohe realiseerib ja läheb 3-2 juhtima. Sellest murdest oli küllalt, et võita esimene sett 6-4.

Niemeieri mäng murul oli silmnähtavalt hea. Ta on pikk ja jõuline naisterahvas kes rahulikult ja näis ilma vaevata põrutas serve 115 miili tunnis. Mul jäi tunne, et kui ta väga tahaks, võiks ta neid veel kiiremini lüüa. Ta mäng oli mitmekülgsem kui Kontaveidi oma. Ta mängis häid tilklööke ja lõigatud äralööke, et häirida Kontaveidi tempot ja mängurütmi. Kontaveit on tuntud kui agressiivne tagajoone mängija ja see mängustiil eriti ei soosi murul mängimist, kuna pallipõrked on tuimemad.

Teises setis Anett Kontaveidi mäng hargnes täiesti lahti. Teises geimis ta kahe järjestikuse topeltveaga kingib Niemeierile varase murde ja sisuliselt loovutab talle matši. Et Kontaveidi tuju oli tuksis oli ilmne. Ta kaotas teise seti nulliga. Me täna ei näinud mingit võitlusvaimu või sisu. Üllatav oli näha, et maailma edetabeli kolmas reket ei olnud võimeline kohendama oma mänguplaani matši ajal, et mängus püsida. See oli Julie Niemeieri esimene võit esikümne mängija vastu.