Katrina Lehis võitis Tokyos vehklemises pronksmedali
Sport | 24 Jul 2021  | EWR OnlineEWR
Vehkleja Katrina Lehis teenis laupäeval Eesti esimese medali Tokyo olümpiamängudel, kui alistas epeevehklemise individuaalturniiri pronksimatšis Venemaa olümpiakomitee esindaja Aizanat Murtazajeva 15:8.

Lehis alustas laupäevast individuaalturniiri 11:10 võiduga lisaminutitel poolatar Ewa Trzebinska vastu, misjärel alistas eestlanna 1/8-finaalis itaallanna Mara Navarria 15:10. Veerandfinaalis läks Lehis vastamisi Rossella Fiamingoga ning võttis itaallanna vastu kindla 15:7 võidu.

Poolfinaalis jäi Lehis alla rumeenlanna Ana Maria Popescule, kes pääses 15:11 võiduga üle eestlanna finaali.

Lehis kohtus pronksimatšis Venemaa olümpiakomitee esindaja Aizanat Murtazajevaga ning sai esimesena punkti kirja. Murtazajeva viigistas matši, kuid Lehisel õnnestus 2:1 ette minna ning eestlanna lõpetas esimese perioodi veel ühe punktiga ning läks 3:1 juhtima.

Murtazajeva viigistas teises perioodis 30 sekundiga matši ning asus siis kolmanda järjestikuse torkega 4:3 juhtima, misjärel Lehis omakorda neli järjestikust punkti võttis ja teise kolmandiku 7:4 võitis.

Lehis alustas otsustavat kolmandikku tabava torkega, kuid andis siis punkti venelannale ning vigastas kätt. Eestlanna püsis seejärel rahulik, asus 10:6 juhtima ning realiseeris lõpuks 15:8 matšivõidu ja pronksmedali.

Eestit esindasid laupäeval veel Erika Kirpu ja Julia Beljajeva. Kirpu langes konkurentsist 1/16-finaalides, kui ameeriklanna Kelley Hurley ta 15:14 alistas. Beljajeva pääses individuaalturniiril veerandfinaali, kus kaotas Ana Maria Popescule 8:15.