Kanepi pigistas välja raske võidu põnevas mängus 5-7, 6-2, 7-6 (10-7)
Sport | 24 Jan 2022  | Margus JukkumEWR
Eesti teine reket Kaia Kanepi (WTA 115) teenis vaevalise võidu valgevenelanna Aryna Sabalenka (WTA 2) vastu kolmesetilises põnevas lahingus mis otsustati kiires lõppmängus.

Matši alguses oli kohe selge, et mõlemad naised olid kohale tulnud tõsist esitust tegema. Sabalenka, kes on tuntud oma emotsionaalsete väljapursete poolest alustas mängu täiesti stoiliselt ja ta vahetas Kanepiga jõulisi lööke esimesed 9 geimi. Kui seis oli 5-5, siis Sabalenka tegi kaks topeltviga, aga ta täpsed löögid andsid talle geimi võidu, kuna Kaia et suutnud kingitud murdepalle realiseerida.

Kaheteistkümnendas geimis Kanepi eksis oma löökidega ja kukkus kiirelt 0-40 kaotuseisu. Sellest ta välja ei tulnud ning kaotas geimi ja 43 minutit kestnud esimese seti.

Teine sett algas Kaia murdega kui Sabalenka servi täpsus hakkas kõikuma. Kaia läks oma serviga 2-0 juhtima. Kolmandat geimi Sabalenka juhtis 40-0, aga Kanepi suutis geimi tasamängu tuua ja neljandal murdepalli võimalusel murde ka realiseerida. See murre õieti juhtus Sabalenka topeltvea abil. Siit edasi Kaia mäng jooksis sujuvalt ja ta võitis seti 6-2.

Loading Twitter content

An error occurred while retrieving the Tweet. It might have been deleted.
Matši jooksul selgus, et Kaia Kanepi on Austraalias alustanud koostööd treener Dave Marshalliga, kes istus Kaia loožis ja jälgis mängu. Ameeriklane Marshall on peamiselt tuntud Jack Socki ja Bryani vendade juhendamisega. Bryani vennad on paarismängus mitmekordsed slämmi võitjad.

Sabalenka alustas kolmandat setti topeltveaga ja Kaia suutis kohe murda ja minna juhtima 2-0. Kolmandas geimis Kaia eksis korduvalt lihtvigadega ja Sabalenka võitis geimi nulliga.

Seitsmendas geimis Sabalenka servil mängitakse maha kolm tasamängu, enne kui Sabalenka suudab võita. Kanepi ikka juhib 4-3, kuid ei suuda lisamurret teha.

Kaheksandas geimis Kaia servirütm läks sassi ja geim läks neljale tasamängule. Siin tekkis veider paus, kui kaks kajakat lendasid madalalt väljakul ringi ja mäng katkestati mõneks minutiks. Sellised start/stopp käigud tihti mõjuvad rõhuvalt väga tasavägises matšis. Sabalenka realiseeriski järgmise murdepalli.

Järgmises geimis Sabalenka teeb kohe kiirelt kaks topeltviga ja Kanepi murrab tagasi. Kaia oma servil läheb juhtima 40-0. Tal on käes kolm matšpalli, aga kahjuks ei suuda ta neid realiseerida. Tasamängus Kaia teeb topeltvea, aga suudab järgmise serviga ässa lüüa. Mäng pendeldab mitu punkti enne kui Sabalenka realiseerib murde ja seis on 5-5. Mõlemad naised siis hoiavad oma servi ja matš läheb kiiresse lõppmängu. Kaia läks lõppmängus kohe juhtima ja kui seis oli 9-7, siis Kaia tõstis käed võidurõõmus ülesse ja hakkas võrgu poole jooksma. Pukikohtunik kutsus Kanepit korrale ja tuletas talle meelde turniiri mängureegleid. Austraalia lahtistel mängitakse kiiret lõppmängu 10 punktini erinevalt teistest turniiridest kus mängitakse 7 punktini. Nimelt, mängija peab võitma kahe punktiga kui on kümme punkti või rohkem käes. Meie õnneks peale seda apsakat Kaia suutis kiirelt keskenduda ja võita järgmine punkt.

Veerandfinaalis Kaia Kanepi kohtub poolatar Iga Šwiatekiga (WTA 8) kes on varem ühe slämmi võitnud ja on Austraalia lahtistel seitsmenda asetusega mängija. Mäng peaks toimuma teisipäeval. Kanadas on seda näha TSN vahendusel.