Kanepi kaotas põlvkondade lahingu Pariisis (1)
Sport | 27 May 2022  | Margus JukkumEWR
Kaia Kanepi (WTA 46) kaotas Prantsusmaa lahtiste kolmandas ringis ameeriklanna Coco Gauffile (WTA 23) 3-6, 4-6.

Seda matši nimetati põlvkondade lahinguks, sest Gauff on 18 aastane ürgtalent. Kaia Kanepi on kolmekümnekuueaastane veteran kes võitis Prantsusmaa lahtiste juunoride tiitli 2001 mõned aastad enne Gauffi sündi.

Ilm täna Pariisis oli pilvine, niiske ja jahe (14 kraadi Celsius). Ilm kindlasti avaldas mängule oma mõju. Liivaväljakud on juba loomupoolest aeglased ja kui nad on niisked või märjad, siis pallid põrkavad kõrgemale. Põrge liivaväljakul tunduvalt aeglustab palli hoogu või kiirust, mis omakorda tähendab, et mängijad suudavad paremini katta väljakut ja jõuda pallideni. Sellega tavaliselt tõuseb löökide arv matšis, mis soosib nooremaid või tugevamaid mängijaid.

Esimene sett algas hästi Kanepile, kui ta kohe murdis Gauffi servigeimi ja läks juhtima 1-0. Siis läks sett eestlannal käest ära, kui Gauff võitis järgmised viis geimi järjestikus. Kui seis oli 1-5, siis Kanepi suutis tagasi võita ühe murde ja siis hoida oma servigeimi, aga see kõik oli liiga vähe liiga hilja. Gauff võitis esimese seti oma servil 6-3.

Gauff alustas teist setti kahe geimi võiduga. Kaia Kanepi vastas kolme geimi võiduga ja läks juhtima 3-2. Siin eestlanna mäng takerdus. Viimasel ajal eriti mulle tundub, et Kaia Kanepi mäng on julge ja teadlikult riskantne. Kui ta löögid on teravad ja tabavad äärejooni siis see on midagi fantastilist näha. Sel moel on ta tippmängijaid võitnud. Täna Pariisis ta konstrueeris kannatlikult mitmed punktid osavate pallivahetustega ja siis otsustaval äralöögil eksis napilt auti. Siia tuleb lisada ka mõned ebaõnnestumised võrgu juures. Lihtvead domineerisid Kanepi mängu, eriti teises setis. Neid oli kokku 29. Teise seti lõpu poole Kanepi suutis võita oma servigeimi, nii et seis oli 4-5 ja Gauff alustas servimist. Gauff ei jätnud midagi saatuse hooleks ja külmalt võitis oma servigeimi nulliga. Võidu numbrid 6-3, 6-4.

Oma vaeva eest Kaia Kanepi võitis 125,800 eurot millele lisas veel 130 WTA punkti. Kanepi teenistuses tegid ka oma osa edukalt füsioterpeut Indrek Tustit ja osaajaline treener Dave Marshall.

Kaia Kanepi edasised plaanid on veel selgimata. Ta on andnud end üles Bett1Open (WTA 500) turniiri kvalifikatsiooni, mis algab 13 juuni, ja Rothesay International Eastbourne (WTA 500) turniiri põhitabelisse, mis algab juuni 19. Wimbledon on küsimärk. Tänavu poliitika tõttu seal ei jagata edetabeli punkte, nii et mõned tippmängijad on juba teatanud, et nad sinna ei lähe. Neil on vaja tagasi teenida punkte mis lähevad kaotsi Wimbledonis, et püsida kõrgel edetabelis, kui algab kõvakatte hooaeg.

Viimased kommentaarid

Kommentaarid on kirjutatud EWR lugejate poolt. Nende sisu ei pruugi ühtida EWR toimetuse seisukohtadega.
jalgpallifännidele03 Jun 2022 09:00
Lähed Viaplay lehele, teed omale seal konto, logid sisse ja vaatad.
Kui ei taha arvutist vaadata siis on tänapäeva teleritel ja telefonidel viaplay rakendus olemas. Laed selle alla, logid oma kontoga sisse ja vaatad.